Ludmil Ludmil
Nowa usługa realizowana jest w technologii DVB-T (tej samej, w której uruchamiana jest obecnie w Polsce naziemna telewizja cyfrowa). Do korzystania z niej nie jest potrzebne połączenie z internetem, co oznacza, że usługa nie generuje transferu danych i w związku z tym opłat z tego tytułu. Jedynym ponoszonym przez użytkownika regularnie kosztem jest miesięczna opłata abonamentowa.
- O „TV Mobilnej” rozmawiamy ze wszystkimi operatorami telekomunikacyjnymi na rynku polskim. Bardzo dobrze oceniają nasz produkt. Rosnący poziom konsumpcji video w sieciach internetowych będzie dla nich w przyszłości dużym wyzwaniem. Połączenie usług telewizji mobilnej nadawanych w systemie rozsiewczym DVB-T z bezprzewodowym dostępem do internetu, pozwoli im zoptymalizować transmisję w sieciach i oferować usługi triple play w optymalnym modelu biznesowym – mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.
Odbiór telewizji w czasie rzeczywistym, w ramach usługi „TV Mobilna”, jest możliwy zarówno na urządzeniach przenośnych – za pośrednictwem mobilnego dekodera M-T 5000, łączącego się siecią Wi-Fi z urządzeniem końcowym, np. smartfonem, tabletem lub laptopem – jak i na domowym telewizorze, po zastosowaniu dekodera DVB-T T-HD 1000, bez konieczności posiadania dostępu do internetu. Pakiet kanałów płatnych kodowany jest w systemie dostępu warunkowego holenderskiej firmy Irdeto, będącej jednym z liderów międzynarodowego rynku w dziedzinie zabezpieczania treści cyfrowych.