Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Znikają tablice z rozkładem. Zostają plakaty

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
18-03-2014
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
jm / Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Znikają tablice z rozkładem. Zostają plakaty
Plakatowe rozkłady na stacji Warszawa Gdańska (fot. RK)
Pasażerowie muszą przyzwyczaić się do znikania dużych tablic z rozkładami jazdy na dworcach. Ponieważ zarządcy mają obowiązek wywieszania tylko plakatowych rozkładów, rezygnują z tablic z oszczędności. Tak się stało na przykład w Gorzowie Wielkopolskim.

– W ostatnich dniach z głównego dworca kolejowego w Gorzowie Wielkopolskim zniknęła duża tablica z godzinami przyjazdów/odjazdów pociągów, która wisiała nad kasami biletowymi. Obecnie pozostały tylko malutkie rozkłady PKP PLK, które często dla przeciętnego pasażera są nie do odczytania. Moglibyście się dowiedzieć dlaczego i kto stoi za likwidacją tej tablicy? – poprosił nas Czytelnik.

 

Pytanie skierowaliśmy do zarządcy dworca, PKP SA. – Tablica z rozkładem jazdy pociągów znajdująca się nad kasami została zdemontowana, gdyż spółka Przewozy Regionalne zrezygnowała z jej aktualizacji, w związku z tym mogła ona wprowadzać podróżnych w błąd – odpowiedział Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP SA we Wrocławiu.

Zwróciliśmy jednak uwagę, że obwinianie przewoźnika o likwidację tablicy jest nie w porządku, ponieważ od grudnia za rozkłady odpowiada PKP PLK – i pobiera za to pieniądze od przewoźników. W odpowiedzi Bartłomiej Sarna przyznał, że demontowanie dużych tablic rozkładowych obowiązuje w całej Polsce – ich aktualizacja kosztuje (szczególnie przy ostatnio częstych zmianach rozkładu), a PKP PLK ani PKP SA nie mają obowiązku utrzymywania takich tablic. Więc tego nie robią.

– Podróżni mogą sprawdzić aktualny rozkład pociągów na plakatowych rozkładach jazdy, które są dostępne zarówno na dworcu jak i peronach – informuje Bartłomiej Sarna. Jak dodaje, plakatowe rozkłady są czytelne, a przywiązanie podróżnych do tablicowych rozkładów wynika z przyzwyczajenia.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Australia: 80-letnie ruchome schody stały się dziełem sztuki

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Australia: 80-letnie ruchome schody stały się dziełem sztuki

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5