Partner serwisu
Inżynieria i innowacje

Bentley Systems: Nowe możliwości oceny emisji dwutlenku węgla w ramach iTwin Experience

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-06-2023
Ostatnia modyfikacja:
29-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras.

Podziel się ze znajomymi:

INŻYNIERIA I INNOWACJE
Bentley Systems: Nowe możliwości oceny emisji dwutlenku węgla w ramach iTwin Experience
fot. Bentley SystemsElementy projektu w grupach logicznych do obliczania wpływu emisji dwutlenku węgla
Firma Bentley Systems ogłosiła podczas Environment Analyst Global Business Summit dostępność nowych możliwości oceny emisji dwutlenku węgla w ramach iTwin Experience. Umożliwią one specjalistom ds. infrastruktury płynne określanie potencjalnych redukcji emisji węgla w projektach. Szczyt odbył się 27 i 28 czerwca w Chicago.

Dzięki nowym możliwościom specjaliści ds. infrastruktury mogą w pełni zautomatyzować raporty z obliczeń emisji dwutlenku węgla i analizy wpływu, korzystając z iTwin Experience. Umożliwi im to szybsze badanie wielu opcji projektowych i eliminację ręcznego eksportowania danych i normalizacji.

W 2022 r. firma Bentley opracowała usługę integracyjną na platformie iTwin, aby zautomatyzować proces generowania raportów dotyczących emisji dwutlenku węgla dla projektów infrastrukturalnych za pośrednictwem One Click LCA i EC3. Raporty są inicjowane za pomocą platformy iTwin, a następnie przeglądane w One Click LCA lub EC3. Obecnie iTwin Experience zapewnia gotową do użycia, dwukierunkową integrację z EC3, umożliwiając wizualizację ocen emisji dwutlenku węgla w cyfrowym bliźniaku bez konieczności pisania kodu. iTwin Experience eksportuje model danych do EC3, bezpłatnego narzędzia, do którego użytkownicy muszą być oddzielnie zarejestrowani, które wykonuje obliczenia emisji dwutlenku węgla i zwraca wyniki, które następnie iTwin Experience płynnie odczytuje i wizualizuje.

Organizacje, które chcą włączyć procesy oceny emisji dwutlenku węgla do swoich projektów infrastrukturalnych bez opracowywania własnych aplikacji opartych na platformie iTwin, skorzystają z nowych możliwości obliczania emisji dwutlenku węgla w iTwin Experience. Możliwości te odblokowują również integrację procesów oceny emisji dwutlenku węgla z innymi produktami i rozwiązaniami firmy Bentley do projektowania i zarządzania projektami infrastrukturalnymi.

Możliwości te są udostępniane w wersji zapoznawczej (Preview) i będą dostępne dla ograniczonej liczby partnerów i pierwszych użytkowników.

- Oceny cyklu życia, analizy śladu środowiskowego i raporty stają się standardowymi wymaganiami dla projektów infrastrukturalnych na całym świecie. Projektanci i inżynierowie środowiskowi spędzają znaczącą ilość czasu na generowaniu ocen lub raportów środowiskowych. Ponieważ wymagane dane musiały do tej pory być ręcznie eksportowane z wielu narzędzi do tworzenia projektów, a następnie agregowane i weryfikowane, generowanie tych ocen środowiskowych było czasochłonnym i potencjalnie podatnym na błędy procesem. Dzięki nowym możliwościom wbudowanym w iTwin Experience, możliwe jest przekształcenie tego, co zwykle trwa sześć miesięcy, w sześciominutowy proces pracy. Naszym celem jest, aby użytkownicy iTwin Experience poświęcali swój cenny czas na projektowanie, optymalizację i szybsze podejmowanie lepszych decyzji, a nie na eksportowanie, agregowanie i walidację danych – powiedział Kaustubh Page, dyrektor ds. zarządzania produktami w Bentley Systems.

Rodrigo Fernandes, dyrektor ds. realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Bentley Systems dodał: - Chcemy umożliwić użytkownikom wdrażanie analizy i optymalizacji emisji dwutlenku węgla jako naturalnej, powtarzalnej i znormalizowanej procedury w ramach zarządzania każdym rodzajem projektu infrastrukturalnego, w dowolnym miejscu na świecie. Im szybciej ocena emisji dwutlenku węgla zostanie zintegrowana z projektem infrastrukturalnym, tym większe będą możliwości redukcji emisji dwutlenku węgla. Niniejszy komunikat koncentruje się na emisji dwutlenku węgla, szczególnie istotnej na wczesnych etapach projektu, ale iTwin Experience otwiera możliwości opowiedzenia całej „historii emisji dwutlenku węgla” projektu infrastrukturalnego i majątku trwałego. My rzeczywiście odblokowujemy oceny śladu środowiskowego oparte na cyfrowych bliźniakach infrastruktury.

Zdaniem Marka Tablante, dyrektor ds. technologii projektowania w Burns & MacDonnell, elektryfikacja jest kluczowym elementem realizacji światowych celów dekarbonizacji. - Konieczne są ogromne inwestycje kapitałowe w infrastrukturę elektryczną, a konstrukcja efektywna pod względem emisji dwutlenku węgla pozwala maksymalnie wykorzystać każdego dolara wydanego na dalszą dekarbonizację. Śledzenie i raportowanie postępów w realizacji celów zerowej emisji netto jest ważne nie tylko dla akcjonariuszy, ale także dla przyszłości naszego świata. Firma Burns & McDonnell współpracuje z firmą Bentley w celu przetestowania nowych możliwości raportowania emisji dwutlenku węgla dla przemysłu energetycznego. Nasi inżynierowie ds. zrównoważonego rozwoju i grupa ds. ochrony środowiska z dumą współpracują z naszymi klientami i partnerami technologicznymi, aby pomóc w opracowaniu rozwiązań niezależnych od dostawców, dla lepszej przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na integrację tych usług i dalszą pomoc naszym klientom w śledzeniu emisji dwutlenku węgla i osiąganiu celów zerowej emisji netto.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódzkie. Ruszają testy systemu zarządzania ruchem

Drogi i autostrady

Przełomowy projekt zapory pływowej w Wielkiej Brytanii

Intermodal i logistyka

Wiadomo kto dostarczy turbiny dla farmy wiatrowej

Inżynieria i innowacje

Polak pokieruje międzynarodowym stowarzyszeniem Hyperloop

Inżynieria i innowacje

Zobacz również:

Łódzkie. Ruszają testy systemu zarządzania ruchem

Drogi i autostrady

Przełomowy projekt zapory pływowej w Wielkiej Brytanii

Intermodal i logistyka

Wiadomo kto dostarczy turbiny dla farmy wiatrowej

Inżynieria i innowacje

Polak pokieruje międzynarodowym stowarzyszeniem Hyperloop

Inżynieria i innowacje

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5