Partner serwisu
Miasto

Łódź: Jest wykonawca dokumentacji wiaduktów na Janowie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
29-03-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Łódź: Jest wykonawca dokumentacji wiaduktów na Janowie
wiz. UMŁ
Łódzki samorząd wybrał wykonawcę programu funkcjonalno-użytkowego dla bezkolizyjnych przejazdów przez linię kolejową 17. Dokumentacja ma być gotowa w połowie roku. Urząd Miasta złoży wtedy wniosek o dofinansowanie inwestycji.

Bardzo intensywnie wykorzystywana linia 17 Łódź Fabryczna – Koluszki przez wiele lat była niemal pozbawiona miejsc, w których można było przekroczyć ją bezkolizyjnie samochodem lub autobusem. Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną taką przeprawą był wiadukt ul. Kopcińskiego w Łodzi, niespełna kilometr od początku trasy. W lipcu 2016 r. dołączył do niego wiadukt autostrady A1, a w grudniu – przejazd pod torami w ciągu ul. Niciarnianej. W ubiegłym roku oddano do użytku wiadukt kolejowy w Gałkówku, na ukończeniu jest podobny obiekt w Bedoniu.

Nadal jednak brakuje bezkolizyjnych (a na kilkukilometrowym odcinku między Niciarnianą a Transmisyjną – w ogóle jakichkolwiek) przejazdów przez linię 17 we wschodniej części Łodzi. Jest to szczególnie odczuwalne na odcinku, na którym jej tory biegną równolegle do dwutorowej linii 541. Ogłoszone niedawno plany Urzędu Miasta mają to zmienić. Przy ul. Malowniczej, nieco na wschód od jej obecnego przebiegu, ma powstać wiadukt nad torami, który zastąpi obecny przejazd w ciągu tej samej ulicy. Na przedłużeniu al. Hetmańskiej zaplanowano natomiast przejazd pod torami, który umożliwi zamknięcie pobliskiego jednopoziomowego skrzyżowania torów z ul. Transmisyjną.

Wybrano już wykonawcę dokumentacji przedprojektowej (w tym – programu funkcjonalno-użytkowego) dla obu przepraw. Opracowania mają być gotowe w połowie roku – władze Łodzi zamierzają złożyć wtedy wniosek o dofinansowanie obydwu inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego. Wykonawca projektu i prac budowlanych ma być wybrany pod koniec bieżącego roku. Czas przeznaczony na projektowanie ma wynosić około roku, a na realizację – dwa lata.

Na północ od torów wiadukt w ciągu Malowniczej zostanie powiązany z równoległą do linii kolejowej ul. Taborową a nowym przebiegu. Przebudowana ulica ma być doprowadzona do ul. Szancera – ma to ułatwić komunikację mieszkańcom osiedla Andrzejów. Przejazd pod torami na przedłużeniu al. Hetmańskiej zostanie natomiast połączony po drugiej stronie linii z ul. Frezjową.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5