Partner serwisu
Miasto

Łódź. Kolejne utrudnienia na trasie ŁTR. To prace torowe przy Mickiewicza

Dalej Wstecz
Partner działu

Balzola Polska

Data publikacji:
25-06-2026
Ostatnia modyfikacja:
25-06-2026
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury/Urząd Miasta Łodzi

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Łódź. Kolejne utrudnienia na trasie ŁTR. To prace torowe przy Mickiewicza
fot. Urząd Miasta ŁodziWymieniany będzie łuk torowy z Al. Kościuszki w Al. Mickiewicza
Sezon remontów torowisk zaczął się w 2026 roku nieco wcześniej, bo ekipy MPK Łódź działają już od początku czerwca. Od najbliższego piątku rozpoczną się kolejne prace torowe – tym razem w obrębie skrzyżowania alej Kościuszki i Mickiewicza.

Plac Wolności, Nowomiejska, Legionów, Rondo Lotników Lwowskich czy skrzyżowanie Alei Kościuszki i Struga. To miejsca, gdzie aktualnie prowadzone są w Łodzi prace torowe. Przy czym w tej pierwszej lokalizacji trwa bardziej naprawa nawierzchni w otoczeniu szyn tramwajowych.

Ekipy remontowe przy przystanku Piotrkowska Centrum

Od piątku, 26 czerwca rozpoczną się kolejne prace torowe w Łodzi. – W ramach prac zostaną wymienioną tory tramwajowe na łuku prowadzącym od Alei Kościuszki w kierunku Piotrkowskiej Centrum – tłumaczy Tomasz Śliwiński z Zarządu Dróg i Transportu.

I dodaje: – Po latach od zakończonego ponad dziesięć lat temu remontu naturalną reakcją jest to, że tory potrzebują kompleksowego remontu, aby mogły spełniać w pełni swoją rolę.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że choć sama trasa ŁTR ma już blisko dwie dekady, to wspominane skrzyżowanie alei Kościuszki i Mickiewicza, było przebudowywane później. Mowa jest tutaj o przebudowie trasy W-Z, która prowadzona była w latach 2013 – 2015 i doprowadziła do powstania przystanku przesiadkowego „Piotrkowska Centrum” na Al. Mickiewicza pomiędzy ulicami Piotrkowską a Kościuszki.



Komunikacja miejska na czas prac na skrzyżowaniu Kościuszki - Mickiewicza

Prace torowe na tym kluczowym skrzyżowaniu łączącym trasy ŁTR i W-Z, spowodują utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zmienionymi trasami pojadą linie tramwajowe: 2, 3, 6, 7 i 11.

Linie 2, 6, 11: do skrzyżowania Kościuszki - Mickiewicza bez zmian i dalej ulicami: Kościuszki oraz Żwirki i dalej właściwymi trasami.
* zmiana tylko we wspomnianym kierunku

Linie 3, 7:
do skrzyżowania Kościuszki - Mickiewicza bez zmian i dalej ulicami: Kościuszki oraz Żwirki i dalej właściwymi trasami.
* zmiana tylko we wspomnianym kierunku

Co ważne, wspomniane zmiany tras dla tramwajów MPK Łódź obowiązują tylko od poniedziałku do czwartku oraz w piątki do godz. ok. 18:30. Od piątku - od ok. 18:30 do niedzieli Aleja Kościuszki jest nieprzejezdna i w kierunku Placu Niepodległości i Chocianowic kursują od przystanku Piotrkowska Centrum linie Z i Z2.
Partner działu

Balzola Polska

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5