Partnerzy serwisu:
Miasto

Suwałki na nowo szukają wykonawcy modernizacji trzech ulic

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
24-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Suwałki na nowo szukają wykonawcy modernizacji trzech ulic
fot. Google MapsUlica Powstańców Wielkopolskich w Suwałkach
Nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia poprzedniego przetargu, gdyż miasto unieważniło postępowanie. Powodem były istotne zmiany w zamówieniu. Drogowcy ponownie więc rozpisali przetarg na modernizację trzech miejskich dróg. Prace mają objąć mocno zniszczone już ul. Powstańców Wielkopolskich, Reymonta i Piaskową. Na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 30 mln zł.

Suwałki rozpoczęło po raz drugi przetarg w procedurze konkurencyjnej na rozbudowę i przebudowę miejskiej infrastruktury drogowej. Postępowanie podzielono na trzy części w zależności od ulicy, której prace będą dotyczyć. Wcześniejszy przetarg unieważniono, gdyż zdecydowano się zmienić charakter jednego skrzyżowania z ronda na skrzyżowanie zwykłe.

Pierwsze zadanie dotyczy przebudowy ulicy Powstańców Wielkopolskich na odcinku od ronda Zesłańców Sybiru do ronda bez nazwy w ul. Raczkowskiej. Prace obejmą wymianę nawierzchni na ponad kilometrowym odcinku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Zaplanowano powstanie ronda o średnicy 13 metrów w miejscu skrzyżowania ul. Powstańców Wielkopolskich z ulicą Zastawie, a kolejnego – również o średnicy 13 metrów – w miejscu skrzyżowania z ulicą Kawaleryjską. Pozostałe skrzyżowania zostaną przebudowane. Prace obejmą także chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Powstaną cztery nowe zatoki autobusowe. Zaplanowano wymianę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Powstanie nowe oświetlenie uliczne.

Nową jezdnię zaprojektowano o szerokości 7 metrów z dwoma pasami ruchu po 3,5 metra każdy. Prędkość projektowa nowej trasy wyniesie 40 km/h. Na realizację tego zadania przeznaczono 400 dni. Prace odbywać się będą w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Drugie zadanie dotyczy rozbudowy ul. Reymonta na odcinku od skrzyżowania ul. Reymonta z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ulicą Krzywólka-Szpitalna. Obecnie droga pełni funkcję drogi publicznej klasy „L” obsługującej głównie zabudowę jednorodzinną zlokalizowaną wzdłuż ulicy. Długość odcinka wynosi 940 metrów. Ulica ma zostać zaprojektowana jako trakt jednojezdniowy o szerokości 5,5 metra, a w obrębie skrzyżowań o szerokości do 7 metrów. Przyjęto prędkość projektową na poziomie 30 km/h. Po jednej stronie ulicy powstać ma 2-metrowy chodnik. Zadanie również będzie realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj. Na rozbudowę ul. Reymonta określono 600 dni.

Trzecia i zarazem ostatnia część zamówienia dotyczy przebudowy ulicy Piaskowej na odcinku od ul. Sejneńskiej do granic administracyjnych miasta. Prace miałyby objąć łącznie 0,98 km. Nowa nawierzchnia ma być dostosowana do ruchu pojazdów o nacisku pojedynczej osi napędowej 115 kN. Droga dalej będzie miała przekrój ulicy jednojezdniowej dwupasowej o 7 m. W pierwszym postępowaniu na skrzyżowaniu z ul. Dąbrówka zaplanowano rondo. Miasto zdecydowało się jednak zmienić zakres tego zamówienia i powstać ma skrzyżowanie zwykłe z nadaniem pierwszeństwa na kierunku ul. Piaskowa – ul. Dąbrówka. Prace obejmą również powstanie traktów pieszo-rowerowych o szerokości 3 metrów. Zaplanowano przebudowę oświetlenia i zatok autobusowych. Zadanie to będzie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Na realizację robót przewidziano 600 dni.

Postępowanie przetargowe dla wszystkich części zaplanowano tym razem do 25 czerwca. Wybór wykonawcy poprzedzi w każdym z nich analiza ceny (60 proc.) oraz okresu gwarancji i rękojmi (40 proc.). Inwestycja uzyskała wsparcie z Polskiego Ładu w wysokości 30 mln zł. – To bardzo pilne inwestycje, a mieszkańcy i przedsiębiorcy mający swoje firmy przy tych ulicach wielokrotnie apelowali o poprawę stanu nawierzchni – podkreślał wcześniej Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Dzierżawca MOP-ów przy S61 nadal potrzebny

Drogi i autostrady

ZDW w Olsztynie ma oferty na rozbudowę drogi z Olecka na Podlasie

Drogi i autostrady

Małopolska. Szykują przebudowę DK-28 koło Limanowej

Drogi i autostrady

Będą remonty mostów na Podkarpaciu. GDDKiA ogłasza przetarg

Drogi i autostrady

Zobacz również:

Dzierżawca MOP-ów przy S61 nadal potrzebny

Drogi i autostrady

ZDW w Olsztynie ma oferty na rozbudowę drogi z Olecka na Podlasie

Drogi i autostrady

Małopolska. Szykują przebudowę DK-28 koło Limanowej

Drogi i autostrady

Będą remonty mostów na Podkarpaciu. GDDKiA ogłasza przetarg

Drogi i autostrady

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5