Partnerzy serwisu:
Polityka i prawo

KE zaakceptowała wniosek o wypłatę 6,3 mld euro

Dalej Wstecz
Autor:

ep.

Data publikacji:
05-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
05-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

POLITYKA I PRAWO
KE zaakceptowała wniosek o wypłatę 6,3 mld euro
fot. Komisja Europejska
Komisja Europejska zaakceptowała pierwszy wniosek o płatność z Krajowego Planu Odbudowy – poinformowała minister funduszy i rozwoju Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

– Przed chwila KE zaakceptowała nasz pierwszy wniosek o płatność z KPO! – przekazała minister funduszy za pośrednictwem platformy X. – Teraz czekamy już tylko na przelew. 6,3mld euro powinno być w Polsce 15 kwietnia – poinformowała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Pierwszy wniosek o płatność został złożony w grudniu. Jak informowała wówczas minister funduszy środki z pierwszej kolejności będą wykorzystywane na inwestycje w trzech obszarach: likwidacja białych plam w dostępie do szerokopasmowego internetu, termomodernizacja budynków wielorodzinnych i tworzenie miejsc w żłobkach.

W tym roku MFiPR planuje złożyć 4 kolejne wnioski o płatność w ramach KPO. - Są dwa okienka czasowe na wnioski o płatność, czyli dwa razy możemy złożyć wniosek o płatność – tłumaczyła Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. W każdym z okienek mają być złożone po dwa wnioski. Celem resortu jest nadrobienie dwóch lat opóźnień w realizacji programu.

Przyśpieszeniu ma tez służyć rewizja KPO, którą przygotował resort. Obejmuje ona 11 reform i 22 inwestycje.

W ramach KPO nasz kraj ma otrzymać 59,8 mld euro (268 mld zł), w tym 25,27 mld euro (113,28 mld zł) w postaci dotacji i 34,54 mld euro (154,81 mld zł) w formie preferencyjnych pożyczek.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5