Partnerzy serwisu:
Polityka i prawo

Nowy rząd Morawieckiego: Gajadhur ministrem infrastruktury

Dalej Wstecz
Autor:

ep.

Data publikacji:
27-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
27-11-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

POLITYKA I PRAWO
Nowy rząd Morawieckiego: Gajadhur ministrem infrastruktury
fot. prezydent.pl
Alvin Gajadhur został powołany na ministra infrastruktury w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Nowa Rada Ministrów została dziś powołana przez Prezydenta. Żeby została zaprzysiężona musi jednak uzyskać większość w Sejmie, co prawdopodobnie się nie uda.

Dziś prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Przypomnijmy, to Mateusz Morawicki został desygnowany na premiera jako przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, które uzyskało najwyższy wynik w październikowych wyborach choć bez potrzebnej do utworzenia rządu większości w Sejmie.

W nowym rządzie na ministra infrastruktury został powołany Alvin Gajadhur, który od 2016 r. pełnił funkcję Generalnego Inspektora Transportu Drogowego (przez pierwszy rok jako pełniący obowiązki). Wcześniej - od 2002 - był rzecznikiem prasowym tej instytucji.

W skład nowej Rady Ministrów weszli także m.in. Małgorzata Jarosińska-Jedynak jako minister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Małek – minister aktywów państwowych, Marlena Maląg jako minister rozwoju i technologii oraz Andrzej Kosztowniak, którego powołano na ministra finansów. Mariusz Błaszczak został ministrem obrony narodowej a Anna Łukaszewska-Trzeciakowska ministrem klimatu i środowiska a Paweł Szefernaker ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Prezydent Andrzej Duda po powołaniu rządu powiedział, że cieszy go fakt, że zna większość osób w nowym rządzie, ale nie jako ministrów, lecz jako „ekspertów, którzy w drugiej linii pracowali merytorycznie, podejmując powierzone im zadania”. Zwrócił także uwagę, że w powołanym rządzie jest historycznie największa reprezentacja kobiet.

Stwierdził, że przed przyszłym rządem jest wiele wyzwań, w tym infrastrukturalnych, wśród których wymienił m.in. budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. 

Teraz premier ma 14 dni na przedstawienie expose i uzyskanie votum zaufania w Sejmie. PiS nie ma jednak większości potrzebnej do utworzenia rządu, dlatego najpewniej po upływie tego okresu, rząd zostanie wybrany przez większościową koalicję ugrupowań będących dotychczas w opozycji. Na czele rządu złożonego z przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi (Polski 2050 i PSL) ma stanąć Donald Tusk.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5