Partner serwisu
Polityka i prawo

Ponad 6 mln zł unijnego wsparcia w ramach PROW dla mazowieckich gmin

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

POLITYKA I PRAWO
Ponad 6 mln zł unijnego wsparcia w ramach PROW dla mazowieckich gmin
fot. UMWM
Przebudowa gminnych dróg i budowa nowych ulic – na realizację tych inwestycji cztery gminy z Mazowsza pozyskały w sumie ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do tej pory w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020 zostały podpisane 64 umowy na ponad 111 mln zł.

Jak komunikuje samorząd Mazowsza, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 cztery gminy z terenu województwa mazowieckiego otrzymają dofinansowanie unijne na budowę i rozbudowę kolejnych dróg gminnych. Wsparcie trafi do:

  • miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą – w miejscowości Radzikowo Scalone zostanie zbudowana droga gminna o długości ponad 1,5 km. Dofinansowanie z UE to prawie 1,5 mln zł. Dzięki inwestycji skróci się czas dojazdu do obiektów użyteczności publicznej;
  • gminy Halinów – w miejscowości Cisie zostanie przebudowany prawie 1,5-kilometrowy odcinek ul. Kolejowej. Kwota dofinansowania to ponad 3,8 mln zł. Inwestycja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym;
  • gminy Lipowiec Kościelny – we wsi Lipowiec Kościelny zostanie przebudowany 800-metrowy odcinek dróg gminnych nr 61 i 62. Gmina pozyskała na to zadanie dofinansowanie w wysokości ponad 400 tys. zł;
  • gminy Wieliszew – w Łajskach w ramach dofinansowania z PROW 2014-2020 zostanie wybudowany prawie 140-metrowy odcinek ul. Szkolnej. Kwota pozyskanego wsparcia to ponad 340 tys. zł. Celem inwestycji jest ułatwienie dostępu do infrastruktury szkolnej.
Podpisane 21 lutego umowy opiewające na ponad 6 mln zł to jedne z ostatnich podpisywanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jak zauważa w komunikacie członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, wsparcie na budowę dróg gminnych zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, bo wiele z nich wciąż wymaga remontu. – Oczywiście sytuacja z roku na rok się poprawia, przybywa nowych lub zmodernizowanych odcinków. Jednak potrzeby wciąż są duże. Staramy się reagować i pomagać. Jednym ze źródeł wsparcia są właśnie środki unijne – wyjaśnia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5