Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Budimex ma budować pierwszy odcinek S12 na Mazowszu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

ep.

Data publikacji:
20-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
19-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Budimex ma budować pierwszy odcinek S12 na Mazowszu
fot. GDDKiA
Przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S12 od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego do Przysuchy rozstrzygnięty. Najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex.

GDDKiA miała do wyboru 8 propozycji. Wybrała ofertę wycenioną na 452,092 mln zł, która jednocześnie była najtańsza spośród złożonych w tym przetargu.

Jeśli nie będzie odwołań, to po kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zostanie podpisana umowa. Zadaniem wykonawcy będzie budowa ok. 14,4 km drogi ekspresowej na terenie gmin Gielniów i Przysucha. Droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pas awaryjny oraz co najmniej 5-metrową rezerwę w pasie rozdziału.

W ramach kontraktu przebudowane zostaną drogi lokalne, powstanie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, a także węzły drogowe: Gielniów i Przysucha. Realizacja zadania ma trwać nie dłużej niż 43 miesiące.

Odcinek, o którym mowa, będzie częścią trasy, która docelowo ma połączyć autostradę A1 pod Piotrkowem Trybunalskim z drogą ekspresowa S12 w woj. lubelskim. Będzie to jednocześnie najkrótsze połączenie centrum kraju z jego wschodnia częścią – Lublinem i Chełmem a dalej do przejścia granicznego w Dorohusku.

Obecnie trwa także przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S12 pomiędzy Przysuchą (z węzłem) a węzłem Wieniawa (wraz z budową węzła). GDDKiA ma już oferty – zainteresowanych budowa jest 7 wykonawców. Ofertę z najniższa ceną złożył Intercor.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5