Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

GDDKiA ma umowę z Unibepem. Chodzi o S19

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Data publikacji:
19-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
19-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
GDDKiA/RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
GDDKiA ma umowę z Unibepem. Chodzi o S19
fot. GDDKiA
Drogę ekspresową S19 od Czarnej Białostockiej do węzła Białystok Północ wybuduje Unibep. GDDKiA podpisała właśnie umowę z wykonawcą. Kontrakt ma wartość 347,79 mln zł.

Odcinek, którego dotyczy kontrakt ma 12 km długości. To drugi odcinek S19 na północ od Białegostoku, który wchodzi w fazę realizacji. Obecnie w budowie jest fragment Kuźnica – Sokółka).

Dwujezdniowa droga ekspresowa S19 pomiędzy Czarna Białostocką a węzłem Białystok Północ poprowadzona będzie w przybliżeniu śladem istniejącej DK-19, ale jako zupełnie nowa trasa. Droga będzie przystosowana do przenoszenia obciążeń do 11,5 t/oś.

Na funkcjonującej obecnie obwodnicy Wasilkowa dobudowana zostanie druga jezdnia (po stronie południowej), a dotychczasowa zostanie przystosowana do parametrów drogi ekspresowej i dodatkowo będzie na niej wymieniona warstwa ścieralna. Przebudowana zostanie także część węzła Białystok Północ na DK-8.

Zgodnie z harmonogramem, wniosek o wydanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej wykonawca powinien złożyć przed końcem tego roku, a wydanie decyzji ZRID szacowane jest na III kwartał 2025. Oddanie drogi do ruchu nastąpiłoby wówczas na koniec 2027 roku.

Oprócz odcinka, na który została podpisana umowa, wykonawcy zostali wybrani także dla dwóch pozostałych odcinków S19 po północnej stronie Białegostoku. Mowa o odcinkach Sokółka – Czarna Białostocka o długości 24,1 km, gdzie wybrano firmę Stecol z ofertą 828,8 mln zł oraz Białystok Północ – Dobrzyniewo o długości 9,47 km – jako najkorzystniejszą wskazano ofertę firmy Unibep z ceną 320,88 mln zł. Jak podała GDDKiA, oba rozstrzygnięcia, trafiły do sądu. Wcześniej wyrok podtrzymujący decyzję GDDKiA wydała Krajowa Izba Odwoławcza.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5