Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Jest umowa na S11 w opolskim. Kontrakt ma Polaqua

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

ep.

Data publikacji:
28-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
28-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Jest umowa na S11 w opolskim. Kontrakt ma Polaqua
fot. GDDKiA Opole
Opolska GDDKiA podpisała umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S11 pomiędzy Kępnem i Siemienicami. Prace będą kosztowały 375,65 mln zł. Wykona je Polaqua.

Mowa o odcinku liczącym 12,5 km. To jeden z trzech odcinków 46-kilometrowej trasy łączącej obwodnice Kępna i Olesna. Droga powstanie w ramach trzech kontraktów.

Drogę między Kępnem i Siechnicami wybuduje Polaqua. Za prace otrzyma 375,65 mln zł, a na realizację umowy ma 39 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych.

Odcinek Kępno – Siemianice będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. W początkowym przebiegu połączy się z obwodnicą Kępna, dalej ominie miejscowości Słupia Pod Kępnem, Łęka Opatowska, Opatów i Siemianice. Droga zostanie wybudowana w większości w nowym śladzie. Wykonawca będzie miał za zadanie wybudować 10 obiektów inżynierskich, w tym przejścia dla zwierząt. Wybuduje także węzeł drogowy Siemianice.

Ten sam wykonawca ma także szansę na budowę sąsiedniego odcinak S11, tj. Siemianice – Gotartów o długości 22,7 km. Oferta firmy Polaqua o wartości 523,152 mln zł została wskazana jako najkorzystniejsza. Od rozstrzygnięcia wpłynęło odwołanie do KIO, ale Izba je odrzuciła. Po pozytywnym wyniku kontroli prezesa UZP będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcą.

Trzeci odcinek, tj. Gotartów – początek obwodnicy Olesna o długości 10,5 km ma budować konsorcjum Kobylarni i Mirbudu. Wartość oferty to 464,941 mln zł. W tym przypadku również było odwołanie do KIO, zostało jednak odrzucone.

Po wybudowaniu trzech odcinków drogą ekspresową połączone zostaną obwodnice Kępna i Olesna. Ta druga została oddana do ruchu w lipcu 2023 r. Jest pierwszym fragmentem drogi ekspresowej S11 w woj. opolskim. Z kolei obwodnica Kępna została w pierwszym etapie wybudowana jako jednojezdniowa. Trwa jeszcze przetarg na wybór wykonawcy, który dobuduje druga jezdnię. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Mirbudu i Kobylarni.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5