Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Mirbud podał szacunkowe wyniki za 2023 rok

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

ep.

Data publikacji:
11-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
12-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Mirbud podał szacunkowe wyniki za 2023 rok
fot. GDDKiA
W 2023 roku Mirbud uzyskał 135 mln zł zysku netto na poziomie skonsolidowanym. Przychody ze sprzedaży sięgnęły kwoty 3,322 mld zł. Tak wynika ze wstępnych szacunkowych wyników za rok 2023.

Jak podano w komunikacie, zysk netto wyniósł 135 mln zł, a zysk brutto 336 mln zł.

W okresie porównawczym, tj. za rok 2022 Mirbud miał 119 mln zł zysku netto, zysk brutto 270 mln zł, natomiast przychody na poziomie skonsolidowanym na zbliżonym poziomie – 3,319 mld zł.

Na poziomie jednostkowym Mirbud zaraportował przychody ze sprzedaży w kwocie 2,157 mld zł (rok wcześniej 2,325 mld zł), zysk brutto ze sprzedaży 184 mln zł (161 mln zł), a zysk netto 97 mln zł (w porównaniu do 120 mln zł za rok 2022).

Na koniec lutego Grupa Mirbud miała w portfelu zamówień 4,7 mld zł z tego 3,5 mld zł to zlecenia w sektorze drogowym. Mirbud informował też o kolejnych przeszło 4 mld zł na pierwszych miejscach u zamawiających.

Niedawno Mirbud informował o zamiarze podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji. Pozyskane w ten sposób środki mają być przeznaczone m.in. na rozbudowę parku maszynowego na potrzeby inwestycji drogowych i kolejowych.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5