Partner serwisu
Drogi i autostrady

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego. Duża zmiana dla kierowców

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Autor:

GR

Data publikacji:
23-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
22-12-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego. Duża zmiana dla kierowców
fot. GDDKiA Kielce
Łatwiej i szybciej kierowcy pojadą na święta drogą krajową nr 9 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Opatowa. Na wybudowanym na włączeniu do realizowanej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego rondzie wprowadzony został ruch okrężny zamiast obowiązującego do tej pory ruchu wahadłowego.

Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK-9 zakończy się w drugim kwartale 2024 roku. Latem tego roku oddane zostało do użytku rondo i przebudowane łącznice węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755, czyli na początku realizowanego odcinka.

– Od czwartku, 21 grudnia łatwiej pokonujemy także kolejne wybudowane rondo na włączeniu nowej obwodnicy do drogi krajowej nr 9. W czasie robót budowlanych ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną odbywał się połową ronda. Ułożenie nawierzchni na rondzie i wykonanie części oznakowania pozwoliło na wdrożenie czasowej organizacji ruchu, czyli udostępnienie obu połówek skrzyżowania. Możliwy jest wjazd na rondo z ulicy Opatowskiej i ulicy Wąwozy. Zamknięty pozostanie wjazd na budowaną obwodnicę – informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wprowadzenie organizacji ruchu na rondzie DK-9 to kolejne ułatwienie dla podróżujących świętokrzyskimi drogami krajowymi w okresie świąteczno-noworocznym i zimowym. Wykonawca obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42 wprowadził tymczasową organizację ruchu na wiadukcie wybudowanym nad dwujezdniową trasą w ciągu drogi powiatowej w Ratajach. Dzięki temu mieszkańcy miejscowości nie muszą już korzystać z bypassa, mogą natomiast przejechać po nowym obiekcie. W przyszłym roku na wiadukcie ułożona zostanie ostatnia warstwa nawierzchni.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5