Partner serwisu
Drogi i autostrady

Otwarto węzeł na S7 niedaleko Warszawy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Data publikacji:
30-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
30-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Otwarto węzeł na S7 niedaleko Warszawy
fot. GDDKiA
Łatwiej dojedziemy do drogi S7 od strony powiatu piaseczyńskiego. GDDKiA udostępniła do ruchu węzeł Tarczyn Północ.

Oznacza to, że kierowcy korzystają już ze wszystkich węzłów na nowym odcinku drogi S7 pomiędzy Lesznowolą i Tarczynem. Nowo otwarty węzeł Tarczyn Północ zapewni połączenie ekspresówki z drogą wojewódzką nr 876.Wyświetl większą mapę

Ciąg główny drogi na odcinku Tarczyn – Lesznowola został udostępniony do ruchu pod koniec kwietnia na zasadzie przejezdności ruchu. W ten sposób połączone zostały wybudowane wcześniej odcinki S7 od strony Warszawy oraz Grójca i rozdzielony został wspólny przebieg dróg S7 i S8.

Obecnie na drodze obowiązuje jeszcze ograniczenie prędkości do 100 km/h. Obecnie wykonawca kontynuuje jeszcze budowę dróg serwisowych i lokalnych. Prowadzi także prace przy budowie pary Miejsc Obsługi Podróżnych Mieszkowo i przy ogradzaniu drogi. Na wykonanie tych prac jest jeszcze czas do I kwartału 2024 r. Dopiero po zakończeniu wszystkich prac trasa formalnie zyska status drogi ekspresowej z dopuszczalną prędkością do 120 km/h.

Na koniec wyremontowany zostanie dotychczasowy przebieg DK-7 od Sękocina Starego do Rembertowa. Te prace maja być wykonane do końca III kwartału 2024 r.

Budowa odcinka S7 Tarczyn – Lesznowola ma długa historię. Pierwsza umowa została podpisana w sierpniu 2017 r., ale w drugiej połowie 2020 r. kontrakt został rozwiązany. Ogłoszono nowy przetarg a nowa umowa na dokończenie prac została podpisana w czerwcu 2021 r. Wykonawcą został Intercor.

Odcinek Tarczyn – Lesznowola to jeden z trzech fragmentów wylotówki z Warszawy w stronę Krakowa – w sumie 29 km. Dwa pozostałe zostały oddane w grudniu 2020 r. (Tarczyn Północ – początek obwodnicy Grójca) oraz w sierpniu 2022 r. (Warszawa Lotnisko – Lesznowola).
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5