Partner serwisu
Drogi i autostrady

Powstanie S17 do terminala koło granicy w Hrebennem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Autor:

ep.

Data publikacji:
16-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
16-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Powstanie S17 do terminala koło granicy w Hrebennem
fot. Google Maps
Około 2 km ma mieć odcinek drogi ekspresowej S17, który doprowadzi ruch Terminala Hrebenne – Rawa Ruska. GDDKiA ogłosiła właśnie przetarg na Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe.

Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie m.in. wskazanie możliwych wariantów przebiegu drogi wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Wstępnie założono, że droga będzie miała ok. 1,7 km, ale jej ostateczna długość będzie zależała od wybranego wariantu.Wyświetl większą mapę

Droga ma być poprowadzona w nowym śladzie od będącego w realizacji odcinka Tomaszów Lubelski – Hrebenne do nowego terminala odpraw samochodów ciężarowych przy granicy Hrebenne – Rawa Ruska. Za realizację samego terminala odpowiada Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych w Chełmie. Obiekt jest planowany w odległości ok. 1 km na północ w stosunku do istniejącego przejścia granicznego.

Zadaniem przyszłego projektanta będzie wskazanie trzech wariantów drogi w nowym śladzie. Do terminala prowadzić będzie droga dwujezdniowa. Wykonawca STEŚ musi uwzględnić przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego, budowę dodatkowych jezdni do obsługi terenu przyległego, budowę węzła drogowego Hrebenne na styku drogi ekspresowej i obecnej DK-17, która docelowo będzie trasą wojewódzką, a także obiekty inżynierskie, w tym dwie estakady.

Oferty projektantów będą przyjmowane do 16 listopada.

Odcinek S17 Tomaszów Lubelski – Hrebenne, do którego dowiąże się kierowany do prac projektowych fragment drogi, ma 17 km długości obecnie oczekuje na wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji. Jego wykonawcą jest Budimex. W realizacji są także odcinki S17 od Zamościa do Tomaszowa, a w przetargu są odcinki od węzła Piaski do węzła Łopiennik oraz od Krasnegostawu do Zamościa. W przygotowaniu są natomiast odcinki Łopiennik – Krasnystaw oraz Zamość Sitaniec – Zamość Wschód.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5