Partner serwisu
Drogi i autostrady

Rusza ostatni przetarg na S10 między Szczecinem i Piłą

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Data publikacji:
11-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
11-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Rusza ostatni przetarg na S10 między Szczecinem i Piłą
fot. Google Maps
Fragment drogi ekspresowej S10 w okolicach Piły idzie do przetargu. To ostatnie postępowanie związane z poszukiwaniem wykonawców trasy, która w przyszłości połączy Piłę ze Szczecinem.

GDDKiA domyka przetargi na ekspresową dziesiątkę przez woj. zachodniopomorskie aż do Piły. Właśnie rusza przetarg na fragment od węzła Witankowo w Wałczu (bez samego węzła) do węzła Piła Północ. To odcinek liczący 13 km.Wyświetl większą mapę

Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji ZRID a następnie wykonanie robót budowlanych.

W zakres zadania wchodzi m.in. budowa węzłów Stara Łubianka i Piła Północ, a także budowa Miejsca Obsługi Podróżnych. Przebudowana zostanie istniejąca sieć drogowa w zakresie kolizji z trasą ekspresową, wybudowane będą także dodatkowe jezdnie, przejazdy awaryjne oraz infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

Inwestor wymaga, żeby istniejąca droga krajowa została przebudowana tak, by po wybudowaniu ekspresówki zachować jej ciągłość. Z kolei w czasie prowadzeni robót na węźle Piła Północ ma być zapewniona ciągłość ruchu i połączenia dróg krajowych nr 10 i nr 11. W pobliżu tego węzła mają też być wykonane tymczasowe ronda, które zaprojektowanie i wykon. rond tymczasowych w rejonie węzła „Piła Północ”, które zapewnią skomunikowanie we wszystkich relacjach węzła z dotychczasową DK-10 w kierunku Poznania i z DK-11 w kierunku Kołobrzegu aż do czasu wybudowania kolejnych odcinków S10 i S11.

Oferty w tym przetargu powinniśmy poznać 13 listopada.

fot. GDDKiA
Przypomnijmy, między Szczecinem i Piłą będzie budowanych 8 odcinków drogi S10. Na pozostałe przetargi są w toku. Pisaliśmy na ten temat TUTAJ i TUTAJ

Dalsza część trasy w kierunku wschodnim jest na etapie przygotowań. Na decyzję środowiskową czeka fragment od Piły do obwodnicy Wyrzyska. Przed wydaniem decyzji środowiskowej jest także druga jezdnia obwodnicy Wyrzyska. Trasa od Wyrzyska do Bydgoszczy ma już DŚU, dalej fragment pomiędzy aglomeracjami bydgoską i toruńską jest już na etapie realizacji, a na etapie opracowywania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego A10 od autostrady A1 do obwodnicy aglomeracji warszawskiej.Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5