Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Transprojekt Gdański będzie pracował nad S10 Bydgoszcz – Wyrzysk

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
28-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
28-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Transprojekt Gdański będzie pracował nad S10 Bydgoszcz – Wyrzysk
fot. GDDKiA
Jest już umowa na rozpoznanie i badanie podłoża dla drogi ekspresowej S10 na odcinku Wyrzysk – Bydgoszcz wraz z opracowaniem elementów koncepcji programowej. GDDKiA powierzyła ten zakres prac firmie Transprojekt Gdański.

Zawarta umowa ma wartość 8 mln zł.

Przedmiotem prac będzie 40-kilometrowy odcinek przyszłej drogi ekspresowej pomiędzy obwodnicą Wyrzyska, a węzłem Bydgoszcz Zachód na S5. Wybrane biuro projektowe doprecyzuje założenia projektowe wypracowane przez GDDKiA, zaproponuje także rozwiązania dla obiektów drogowych i inżynierskich.

fot. GDDKiA
W efekcie podjęte zostaną ostateczne decyzje dotyczące docelowych rozwiązań projektowych i technologii realizacji. Uściślony zostanie zakres rzeczowy i finansowy zadania, a także określone zostaną wytyczne dla projektu budowlanego.

- Podpisana umowa zbliża nas do kolejnego odcinka drogi S10, który za parę lat połączy woj. kujawsko-pomorskie z północną częścią woj. wielkopolskiego i woj. zachodniopomorskim, a przy tym będzie wpisywać się w całą przeszło 400-kilometrową drogę ekspresową, która połączy Szczecin z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej – powiedział cytowany w komunikacie Sebastian Borowiak, dyrektor GDDKiA Oddział w Bydgoszczy.

Transprojekt Gdański ma na wykonanie prac 18 miesięcy. Przygotowana na tym etapie dokumentacja będzie podstawą do ogłoszenia przetargu na wykonanie w systemie projektuj i buduj.
Odcinek Wyrzysk – Bydgoszcz jest częścią drogi S10, która docelowo połączy Szczecin z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej. W ramach zadania powstaną m.in. cztery węzły drogowe: Sadki, Nakło, Ślesin, Kruszyn, a także 21 obiektów inżynierskich i dwie pary Miejsc Obsługi Podróżnych.

Według danych Generalnego Pomiaru Ruchu 2020/21 drogą nr 10 pomiędzy Bydgoszczą a Wyrzyskiem przejeżdża średnio ok. 11,5 tys. pojazdów na dobę. Prognozowane natężenie ruchu na rok 2046 wskazuje na natężenie na poziomie 30-35 tys. poj./dobę, a w obrębie Bydgoszczy nawet 41 tys. poj./dobę.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5