Partner serwisu
Drogi i autostrady

Znany jest wykonawca obwodnicy Chełmca

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
18-11-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
GDDDKiA/ RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Znany jest wykonawca obwodnicy Chełmca
fot. GDDKiA
Najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Chełmca złożyło konsorcjum firm Swietelsky Rail Polska oraz Swietelsky AG z siedzibą w Linzu w Austrii. Koszty wykonania zadania wyliczyli na prawie 50 mln zł.

Wykonawca ma za zadanie wybudowania ok. 1,5 km drogi jednojezdniowej, dwupasowej klasy technicznej GP (główna ruchu przyspieszonego). Inwestycja zakłada także budowę dwóch mostów i wiaduktów. Ponadto przebudowany zostanie wlot ronda na połączeniu obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 28 z istniejącym przebiegiem tej drogi (ul. Limanowskiej) i drogi powiatowej nr 1583K, a także rondo na połączeniu obwodnicy Chełmca z drogą powiatową nr 1551K w ciągu ul. Marcinkowickiej. W ramach inwestycji planowane są rozbudowy dróg gminnych, chodzi o: ul. Batalionów Chłopskich, Leśna i Węgrzynek w Chełmcu. W planach również jest przewidziana budowa chodników i urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, osadniki i separatory).

Nowa obwodnica ma za zadanie przyjąć ruch tranzytowy z dotychczasowego przebiegu DK-28 oraz poprawić jej przepustowość. Celem tego projektu jest również uzupełnienie obwodnicy Nowego Sącza, łącząc wybudowane odcinki północnej obwodnicy miasta oraz nowej drogi powiatowej w kierunku Starego Sącza.

Poprowadzona nowym śladzie obwodnica, w północnej części Chełmca, ominie jego centrum i umożliwi połączenie sieci dróg krajowych nr 28 i 75 w północno-zachodniej części Nowego Sącza. Inwestycja znajduje się na liście zadań ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych 2014-2023.

Decyzja środowiskowa dla tego odcinka została wydana już w październiku 2018 roku. Od września 2019 r. trwało opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z projektem budowlanym. W listopadzie 2020 r. odbyło się posiedzenie Komisji Ocen Przedsięwzięć Inwestycyjnych, a 1 grudnia 2020 r. został złożony wniosek do Wojewody Małopolskiego o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Decyzja ta została wydana 28 lipca 2021 r.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5