Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

NDI wybrany do budowy S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
29-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
29-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
NDI wybrany do budowy S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo
fot. GDDKiA
Jest rozstrzygnięcie dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S10 pomiędzy obwodnicą Stargardu a Piłą. Tym razem GDDKiA wskazała wykonawcę odcinka Szczecin Kijewo – Zdunowo. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum NDI i NDI Sopot.

To fragment o długości 4,4 km. NDI chce go wybudować za 187,34 mln zł. To najtańsza oferta złożona w tym przetargu. Pozostali oferenci mają jeszcze czas na ewentualne składanie odwołań.

Ten fragment od północy ominie od północy szczecińskie osiedle Płonia. Pozwoli na wyprowadzenie tranzytu z obszaru zabudowanego Szczecina. Na trasie powstaną dwa węzły drogowe: Szczecin Zdunowo i Szczecin Płonia, a także most na rzece Płonia, dwa wiadukty i trzy przejścia dla zwierząt.

To przedostatni odcinek drogi S10 Szczecin – Piła, dla którego wybrano wykonawcę. Dla pozostałych jako najkorzystniejsze wskazano oferty Budimeksu, który wybrano dla pięciu odcinków oraz Mirbud jeden odcinek. Na rozstrzygniecie czeka jeszcze odcinek Recz – Cybowo.

Wykonawca będzie miał 10 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektu budowlanego i złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID. Kolejnych 7 miesięcy przewidziano na procedurę wydawania ZRID-u, a potem 22 miesiące na roboty budowlane (w tym przypadku z czasu na realizację wyłączone będą okresy zimowe).

Z nowej trasy kierowcy powinni skorzystać w 2028 roku.

Droga S10, o długości ok. 410 km, będzie łączyła Szczecin przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń z aglomeracją Warszawską. Realizacja wszystkich brakujących odcinków zapisana jest w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Będzie to bezpośrednie połączenie regionów Pomorza Zachodniego, północy Wielkopolski, Kujawsko-Pomorskiego i Mazowsza. Droga będzie alternatywą dla autostrady A2.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5