Wyszukiwarka
Wpisana fraza jest zbyt krótka
Branża wykonawcza: Więcej mediacji, mniej sporów sądowych
Inwestorzy i wykonawcy w Polsce zbyt często i zbyt wcześnie wchodzą na drogę sądową – uznali uczestnicy debaty podczas Kongresu Inżynierów i Projektantów. Ich zdaniem winę za ten stan ponoszą obie strony, nie bez znaczenia było też pochopne zlikwidowanie części procedur umożliwiających pozasądowe rozstrzyganie sporów. Receptą może być przyjęcie części rozwiązań sprawdzonych na Zachodzie, ale przede wszystkim – zmiana mentalności wszystkich stron procesu inwestycyjnego.
Drogowcy z Europy będą wspierać Ukrainę
Na poziomie CEDR organizacji zrzeszającej europejskich zarządców dróg zapadła decyzja o powołaniu zespołu roboczego ds. pomocy Ukrainie. To odpowiedź na inicjatywę szefa GDDKiA Tomasz Żuchowskiego.
Kolejowy PDN. Oferta CPK dla mieszkańców Śląska
Centralny Port Komunikacyjny ogłosił w ostatnich dniach wariant inwestorski dla Kolei Dużych Prędkości na odcinku Katowice-Ostrawa. Od tej pory setki mieszkańców skontaktowało się ze spółką by zapytać o warunki sprzedaży swoich nieruchomości. W odpowiedzi na te apele spółka CPK poinformowała, że na przełomie 2024 i 2025 uruchomi możliwość dobrowolnej sprzedaży nieruchomości. Oferty zawiera 120 proc. wartości rynkowej gruntów oraz 140 proc. wartości budynków. Inny możliwy sposób wyceny to wartość odtworzeniowa nieruchomości bez uwzględnienia stopnia zużycia.
Jest ostatnie pozwolenie dla Obwodnicy Metropolii Trójmiasta
W budowie jest już odcinek między węzłami Chwaszczyno i Żukowo, a także węzeł Gdańsk Południe. Teraz prace będą mogły ruszyć na pozostałej części Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, pomiędzy węzłami Żukowo i Gdańsk Południe, a także na obwodnicy Żukowa.
Warszawa. Przebudują ważne skrzyżowane w Wilanowie. Jest umowa
Zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę, dzięki której całkowicie przebudowane zostanie skrzyżowanie na ul. Przyczółkowej z ul. Vogla oraz ulicą Branickiego. To największa inwestycja drogowa w tej kadencji – umowa opiewa na blisko 28 mln zł.
Ruszył pierwszy Kongres Projektantów i Inżynierów
Dziś (29 marca) w Warszawie zainaugurowano obrady pierwszego Kongresu Projektantów i Inżynierów. – Chcemy skierować reflektory na projektantów i inżynierów, których rola w procesie inwestycyjnym jest niepodważalna – mówią organizatorzy.
Budimex: inwestycje kolejowe i drogowe kluczowe dla gospodarki
Kołem zamachowym rozwoju polskiej gospodarki w przyszłych latach będą m.in. inwestycje realizowane przez GDDKiA oraz PKP PLK, które mogą kompensować spadek podaży inwestycji w sektorze prywatnym – mówi Artur Popko, prezes zarządu Grupy Budimex. W tym kontekście niepokojący jest jego zdaniem spadek liczby nowych przetargów, wywołany ograniczeniem dostępu Polski do funduszy unijnych. Na razie firmy mają portfele wypełnione już realizowanymi lub rozpoczynającymi się inwestycjami, ale w dłuższej perspektywie mniejsza liczba dostępnych kontraktów to presja na ryzykowne wycenianie ofert, a to nie służy sprawnemu realizowaniu inwestycji.
Śląskie: PNiUIK z najlepszą ofertą na linię 672
Krakowskie PNiUIK złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i wykonanie modernizacji linii 672. Oferta jest o ponad 8 mln zł tańsza od kosztorysu. Prace mają zostać wykonane w ciągu niecałych 2 lat od podpisania umowy.
Warszawa z planami rozbudowy ul. Karczunkowskiej – dojazdu do S7
Warszawa rozpoczyna planowanie rozbudowy ul. Karczunkowskiej na Ursynowie na południu miasta. To ważny dojazd do szybkiej trasy S7, który mocno się korkuje. Dokumentacja projektowa ma być gotowa w 2025 roku.
Fijoł: Nie możemy częściej latać do Indii. Wiążą nas umowy
Umowy dwustronne w niektórych przypadkach nie pozwalają przewoźnikowi oferować liczby rejsów odpowiadającej aktualnemu popytowi – przyznaje członek zarządu PLL LOT ds. handlowych Michał Fijoł. Jak dodaje, spółka stara się o zmianę niekorzystnych dla siebie postanowień, jednak nieraz bezskutecznie.
Decyzja zapadła. Po 2035 roku bez nowych aut spalinowych
Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie dotyczące norm emisji CO2 dla nowych samochodów – zarówno osobowych, jak i dostawczych. Zgodnie z nim, po roku 2035 nie będzie możliwości zarejestrowania nowego auta z silnikiem spalinowym w żadnym kraju Unii Europejskiej.
Ruszyła budowa drugiego promu Ro-Pax
W Gdańskiej Stoczni Remontowej rozpoczęło się cięcie stali pod budowę drugiej, zakon-traktowanej przez spółkę Polskie Promy, jednostki promowej Ro-Pax. Statek przeznaczony będzie pod czarter dla polskich armatorów promowych.
Mołdawia naprawi linie kolejowe do Ukrainy za pieniądze z Unii i EBOiR
Pieniądze z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju pozwolą na zakup materiałów potrzebnych do remontu dwóch linii kolejowych łączących Mołdawię z Ukrainą. Pomoże też Unia Europejska.
Drogowcy wkraczają na węzeł Gdańsk Południe. Budują OMT
Od środy 29 marca kierowcy mogą napotkać utrudnienia na węźle Gdańsk Południe. Wykonawca rusza z pracami przy budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej.
Poznań. 1 kwietnia tramwaje wrócą na Towarową
Zgodnie z zapowiedziami władz Poznania, na początku kwietnia tramwaje wrócą na trasę od ronda Kaponiera, przez ul. Św. Marcin i Towarową, do ul. Matyi. Równolegle rozpocznie się łączenie nowego torowiska na pl. Cyryla Ratajskiego. Zarówno tam, jak i na ul. Św. Marcin wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.
Kujawsko-pomorskie: będzie remont mostu na Wiśle w ciągu DK 91
Wyremontowany zostanie most na Wiśle w ciągu drogi krajowej numer 91. Prace będą prowadzone w Chełmnie, powiatowym miasteczku w woj. kujawsko-pomorskim.
Mostostal Warszawa zwiększył przychody i lekko zmniejszył zysk
Zarząd Mostostalu Warszawa podał szacunkowe wyniki finansowe za rok 2022. W stosunku do danych za rok 2021 zwiększyły się przychody i zmniejszył zysk.
Szczecin: Powrót lotów Ryanaira do Modlina
Powrót krajowych rejsów linii lotniczych Ryanair do portu Warszawy-Modlin oficjalnie rozpoczął sezon letni na lotnisku Szczecin-Goleniów.
Rusza budowa CTPark Gdańsk Port
CTP wchodzi na pomorski rynek magazynowy. CTPark Gdańsk Port będzie premierową inwestycją w portfolio firmy usytuowaną w północnej Polsce. Zaoferuje najemcom dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 119 000 mkw. w fundamentalnej lokalizacji dla globalnych łańcuchów do-staw. Oddanie do użytkowania pierwszej fazy projektu zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.
A4 Katowice-Kraków. Nie zjedziemy na S1 na węźle Brzęczkowice
Będą utrudnienia dla kierowców korzystających z autostrady A4 Katowice – Kraków. W czwartek 30 marca wprowadzone będą zmiany na węźle Brzęczkowice. Zamknięty zostanie zjazd z autostrady na drogę ekspresową S1.
ZDW w Lublinie z drogimi ofertami na remont DW-849 z Malewszczyzny do Józefowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie prowadzi przetarg na remont drogi wojewódzkiej nr 849 na odcinku Malewszczyzna – Józefów Roztoczański. Remont ma pozwolić przywrócić pierwotne parametry techniczne drogi.
Północna Obwodnica Krakowa z tunelami za półmetkiem
Zaawansowanie budowy Północnej Obwodnicy Krakowa między węzłami Modlnica i Kraków Mistrzejowice wynosi 55 proc. Kierowcy powinni wjechać na trasę jesienią 2024 roku.
GUS: wzrost produkcji budowlano-montażowej w lutym
O 6,6% wzrosła w lutym 2023 roku, licząc r/r produkcja budowlano-montażowa w Polsce. Spadły wyniki firm zajmujących się budową budynków.
Trakcja szacuje spore straty za 2022 rok
Wstępne szacunkowe wyniki finansowe grupy Trakcja za 2022 rok pokazują na sporą stratę – zarówno na poziomie spółki, jak i całej grupy.
Przymiarki do zachodniej obwodnicy Kraśnika
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie zamawia koncepcję wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla zachodniej obwodnicy Kraśnika.
Embraer: Poprawa wyników i ambitne plany w Europie
– Mamy dobre oczekiwania jeśli chodzi o Polskę. PLL LOT od ponad 25 lat jest naszym partnerem. Cenimy tę współpracę i wierzymy, że nasze E2 będą najlepszym zastępcą dla E1 – mówił Francisco Gomes Neto, prezes zarządu Embraera. Firma ostatnio zaprezentowała wyniki za ubiegły rok oraz przedstawiła plany na najbliższe lata. Europa odgrywa w nich istotną rolę, zwłaszcza w zakresie największych E-Jetów.
II Forum Dni Asfaltu: Technologie asfaltowe pozwalają obecnie na szereg optymalizacji
- Jako ORLEN Asfalt zachęcamy zarządy dróg, wykonawców oraz projektantów do stosowania rozwiązań, pozwalających na obniżanie kosztów oraz zmniejszających oddziaływanie na środowisko - mówił w swoim wystąpieniu podczas II Forum Dni Asfaltu Dyrektor Biura Badań, Rozwoju i Innowacji ORLEN Asfalt Krzysztof Błażejowski. Wydarzenie odbyło się w dniach 20-22 marca w Bukowinie Tatrzańskiej.
Śląskie. Poprawią bezpieczeństwo na DK-81
Rusza projektowanie rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 81 w woj. śląskim. GDDKiA podpisała umowy z wykonawcami.
WSB oraz Bentley Systems - zarządzanie cyfrową budową w oparciu o Synchro
Firmy WSB oraz Bentley Systems oferują nową usługę zarządzania cyfrową budową w oparciu o Synchro. Usługa zapewni integrację cyfrową i usługi doradcze dla cyfrowych bliźniaków budownictwa w ramach Bentley Infrastructure Cloud.
Bez cudzoziemców budowlanka padnie
Wojna na Ukrainie sprawiła, że Polskę opuściło wielu budowlańców z tego kraju i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wrócą. Spowolnienie w sektorze chwilowo ogranicza zapotrzebowanie na pracowników, ale po 2023 ten problem będzie tylko narastał. Firmy już teraz szukają ludzi w Turcji, Gruzji czy Turkmenistanie.
Świnoujście. Zaczynają montować odcinkowy pomiar prędkości w tunelu
Rusza budowa Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu pod Świną w Świnoujściu na odcinku drogi krajowej nr 93. Przetarg na realizację wygrała olsztyńska firma Sprint.
Jungle kit - jak przeżyć w dżungli po katastrofie
Linie lotnicze operujące nad terytorium Amazonii muszą wyposażać swoje samoloty w zestaw ułatwiający przeżycie w brazylijskiej dżungli. Sprawdziliśmy co znajduje się w takim zestawie.
Ruszyła budowa nowych peronów w Przemyślu i Medyce
W marcu ruszyły prace budowlane przy budowach kolejowych na Podkarpaciu, które będą kosztować 12,5 mln. zł. Powstanie nowy przystanek kolejowy w Przemyślu, nowy peron w Medyce i przejście podziemne w Żurawicy.
Na jakie nowe drogi mogą liczyć kierowcy w 2023 roku?
W ubiegłym roku do ruchu oddanych zostało 322 km dróg szybkiego ruchu. Na 2023 rok plany mówią o 260 kilometrach nowych dróg. Którymi drogami pojedziemy?
Włoski rząd wraca do projektu budowy Mostu Sycylijskiego
Włoski rząd Giorgii Meloni zatwierdził dekret, który otwiera drogę do jednej z naj-bardziej spektakularnych inwestycji w Europie. Gigantyczny most ma połączyć kontynentalne Włochy z Sycylią. Plan jego budowy zaprząta umysły mieszkań-ców półwyspu apenińskiego od przeszło dwóch tysięcy lat.
Embraer: Polska perspektywicznym rynkiem. Czekamy na decyzje LOT
Embraer widzi w Polsce i Niemczech dwa najbardziej perspektywiczne rynki dla nowej rodziny E-Jetów. Dla przewoźników z obu państw lata obecnie niemal 90 maszyn brazylijskiego producenta i większość z nich powinna zostać wkrótce wymieniona. PLL LOT nie spieszy się jednak z podjęciem decyzji o pozyskaniu nowych samolotów.
Tramwaje Śląskie muszą ukończyć w tym roku 16 zadań inwestycyjnych
Tegoroczne plany spółki Tramwajów Śląskich koncentrują się na ukończeniu trwającego wielkiego projektu unijnego. To 13 rozpoczętych zadań i trzy nowe. Przewoźnik będzie też kontynuować modernizację taboru.
Dworzec systemowy w Dobczynie został otwarty [zdjęcia]
Dziś (24.03) PKP SA oficjalnie otworzyły dla podróżnych nowy dworzec w Dobczynie. Obiekt został wybudowany w formule tzw. innowacyjnego dworca systemowego.
Trasa Kaszubska. Mieszkańcy skarżą się na hałas, jest odpowiedź GDDKiA
Wykonanie dodatkowych pomiarów hałasu w czterech miejscowościach w gminie Szemud na Pomorzu planuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mieszkańcy gminy mieszkający w pobliżu oddanej niedawno do użytku Trasy Kaszubskiej w ciągu S6 skarżą się bowiem na hałas.
Orlen ma unijne środki na stacje wodorowe
Ponad 60 mln zł otrzymał PKN Orlen na budowę stacji tankowania wodoru w pięciu miastach w Polsce. Stacje powstaną w Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Pile i Warszawie, a środki pochodzą z programu CEF Transport Alternative Fuels Infrastructure Facility.
NDI Energy. „Chcemy w większym stopniu działać na rynku lokalnym”
Naturalnym środowiskiem NDI Energy jest budownictwo energetyczne, ale spółka realizuje także inwestycje w obszarze infrastruktury transportowej – kolejowej i drogowej. - Zamierzamy w jeszcze większym stopniu działać na rynku lokalnym – zapowiada Cezary Chruściński, prezes Zarządu NDI Energy. Tu jednak, podobnie jak na rynku kolejowym, inwestorzy wyczekują środków unijnych.
Podlaskie: przebudują most na Narwi. GDDKiA ogłasza ważny przetarg na nadzór
Firmy, która będzie sprawować nadzór inwestorski nad przebudową mostu na Narwi w ciągu drogi krajowej numer 64, szuka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Poprawią siódemkę pod Krakowem. Będzie tunel w Libertowie
GDDKiA planuje poprawić krótki odcinek drogi krajowej nr 7 przy granicy Krakowa. Szuka wykonawcy, który zaprojektuje rozbudowę i zrealizuje roboty budowlane. W planach jest m.in. budowa tunelu w Libertowie.
II Forum Dni Asfaltu: Ceny asfaltu się stabilizują
- Poziomy cen asfaltów po bardzo trudnym roku 2022 wróciły niemal do poziomu sprzed wojny – mówiła Członek Zarządu ORLEN Asfalt Małgorzata Kowalska podczas II Forum Dni Asfaltu, które odbyło w dniach 20-22 marca w Bukowinie Tatrzańskiej.
Pesa zbuduje pociągi dużych prędkości dla czeskiego RegioJet!
Bydgoska Pesa zbuduje elektryczne zespoły trakcyjne zdolne kursować z prędkością 200 km/h! Będą to pierwsze pasażerskie pojazdy dużych prędko-ści, które wyprodukuje polska firma. Zamówienie pochodzi ze zliberalizowanego rynku czeskiego, gdzie RegioJet wygrał zorganizowany przez państwo przetarg.
Bydgoszcz: Latem siedem kierunków, w tym cztery czarterowe
Cztery kierunki czarterowe, a konkretnie Antalya, Burgas, Kreta i Rodos i dziewięć w sumie lotów tygodniowo, a do tego oferta rejsów regularnych przygotowana przez trzech przewoźników. Tak w skrócie prezentuje się siatka połączeń w sezonie letnim 2023 w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.
Strabag rozbuduje wiadukt w ciągu DK-92 w Swarzędzu
Umowa podpisana. Poznańska GDDKiA zleciła rozbudowę wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 92 w Swarzędzu. Zadanie powierzono firmie Strabag.
Podkarpackie: zmiany na DK 19 w Lutczy. W przyszłości powstanie tam S19
Umowę na zaprojektowanie i budowę chodnika w ciągu drogi krajowej nr 19 w miejscowości Lutcza podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Strajk totalny w Niemczech. Mają stanąć autobusy, pociągi i samoloty
Na najbliższy poniedziałek w Niemczech stanie komunikacja zbiorowa. Strajki sparaliżują również porty lotnicze. Nie ma na razie konkretnych informacji przewoźników tylko zapowiedź totalnej blokady transportu przez związkowców.
Ważny krok dla budowy obwodnicy Kalisza
Rusza procedura, która zakończy się zatwierdzeniem przebiegu obwodnicy Kalisza w ciągu drogi krajowej nr 25. Złożony został wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.
Lubartów: Czy kładkę zbuduje Diag-Most?
PKP PLK są o krok od wyboru wykonawcy nowej kładki dla pieszych nad linią 30 w Lubartowie. Na razie wybrano najkorzystniejszą ofertę. Znaczne przetasowania na liście uczestników postępowania przyniosła aukcja elektroniczna.
Ponad 70 mln zł dotacji na poprawę bezpieczeństwa pieszych
257 projektów otrzymało dofinansowanie w konkursie „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”. Łączna dotacja wyniesie ponad 71 mln zł i będzie pochodziła z funduszy europejskich.
Są oferty na studium dla obwodnicy Czarnego Dunajca
Pracownia Inżynierska Klotoida złożyła najtańszą ofertę na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla obwodnicy Czarnego Dunajca. Oferta przekracza kosztorys inwestora.
Mirbud „Spółką Budowlaną Roku 2022”
Kapituła XIV edycji konkursu „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” nagrodziła Mirbud tytułem Spółki Budowlanej Roku 2022. Wręczenie nagród odbyło się 21 marca w Warszawie.
Katowice: Latem 107 tras na 88 lotnisk do 30 krajów
W niedzielę 26 marca 2023 roku w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice imienia Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach wchodzi w życie rozkład lotów na sezon Lato 2023, który obowiązywać będzie do ostatniej soboty października br. W tym czasie w ramach siatki połączeń regularnych i czarterowych linie lotnicze oraz biura podróży zaoferują z Pyrzowic 107 tras do 88 lotnisk zlokalizowanych w 30 państwach.
Przebudowa Portu w Szczecinie. Ukończono 75 proc. robót
Inwestycja mająca na celu poprawę dostępu do portu w Szczecinie w rejonie basenu Kaszubskiego osiągnęła już blisko 75% realizacji. Część kluczowych robót jest już praktycznie wykonanych. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na trzeci kwartał 2024 r. W ramach usług generalnego wykonawstwa w projekt zaangażowana jest Korporacja Budowlana Doraco.
Łódzkie: 55 mln zł na drogi lokalne z PROW
Samorząd województwa łódzkiego dofinansuje modernizację 27 dróg lokalnych w regionie środkami pochodzącymi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Regionalne władze wybrały wnioski złożone przez jednostki administracyjne niższego szczebla. Łącznie wyremontowane zostanie ok. 45 km tras.
ID Logistics przejmuje spółkę Spedimex
ID Logistics przejęła 100 procent udziałów firmy Spedimex specjalizującej się w logistyce kontraktowej. W ubiegłym roku Spedimex uzyskał obroty o wartości 510 mln zł.
Budimex. Logistyka i koszty to największe wyzwanie na budowach
Rynek szykuje się na duże inwestycje infrastrukturalne. Po roku ogromnych wzrostów cen i odpływu części pracowników w związku z wybuchem wojny, dziś jednym z największych wyzwań jest logistyka kolejowa. Jak wskazuje w rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl Cezary Łysenko, członek Zarządu firmy Budimex, priorytetem przez materiałami budowlanymi są dostawy surowców energetycznych, w tym węgla.
KLM. Tak się podróżuje biznesem w B777 (zdjęcia)
W podróż na trasie między Amsterdamem a Sao Paulo wybraliśmy się na pokładzie boeinga 777-300ER linii KLM. Klasa biznes, chociaż ma już swoje lata, okazała się całkiem wygodna. Najlepsze wrażenie robiła
jednak szalenie miła obsługa oraz drobne szczegóły przypominające nam o tym, że jesteśmy na pokładzie holenderskiego przewoźnika.
Gdańsk: Powstaje nowy buspas wzdłuż Morskiej w Cisowej
Na ulicy Morskiej w Cisowej jest budowany nowy buspas, który usprawni ruch w tej najdalej wysuniętej na północny zachód dzielnicy Gdyni. Na pierwszym odcinku od ulicy Zbożowej do Owsianej autobusy już rozładowują ruch poruszając się po buspasie.
Zielona Góra wybuduje drugi etap Trasy Aglomeracyjnej
Zielona Góra wybuduje drugi odcinek Trasy Aglomeracyjnej, który połączy centrum miasta z Trasą Północną. Ruszył przetarg na sporządzenie dokumentacji i realizację budowy. Droga ma być gotowa w 2026 roku.
CPK przedstawia wariant inwestorski dla nowej linii Katowice - Ostrawa
– Ponad 7 tysięcy zebranych uwag i prawie 100 spotkań z mieszkańcami i samorządowcami pozwoliły na wybranie wariantu inwestorskiego dla odcinka Kolei Dużych Prędkości: Katowice -Ostrawa. Wskazany przez CPK przebieg zakłada najmniej wyburzeń i najmniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne spośród wszystkich badanych. Nowa linia oznaczać będzie m.in. koniec wykluczenia kolejowego Jastrzębia-Zdroju –
poinformowało biuro prasowe CPK.
Są chętni do rozbudowy DK-46 w woj. śląskim
Siedem ofert otrzymała GDDKiA w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 46 Lelów – Nakło. Dwie propozycje mieszczą się w budżecie inwestora.
Grupa ZUE. „Stabilnie przeszliśmy przez trudny rok"
Grupa ZUE przedstawiła wyniki finansowe za rok 2022. Zanotowano zysk brutto na sprzedaży w kwocie 42,8 mln z (wzrost o prawie 22 proc.). EBITDA wyniosła 31,9 mln zł (+17,9 proc. r/r), a zysk netto blisko 17,3 mln zł (+46,3 proc. r/r). – Jesteśmy zadowoleni z wyników. Uważamy, że stabilnie i spokojnie przeszliśmy przez trudny rok – podsumowuje prezes ZUE Wiesław Nowak.
Olsztyn-Mazury: Latem pięć kierunków z trzema przewoźnikami
Tegoroczna letnia siatka połączeń z portu lotniczego Olsztyn-Mazury obejmuje pięć kierunków realizowanych przez trzy linie lotnicze. Od 26 marca do końca października bieżącego roku pasażerowie będą mogli korzystać ze stałych, całorocznych kierunków w innych dniach oraz godzinach, a także z powracających sezonowych lotów krajowych.
Rewal wybuduje w Niechorzu dworzec dla wąskotorówki i wyremontuje parowóz
Po długim oczekiwaniu Gmina Rewal ogłosiła przetarg na budowę dworca kolei wąskotorowej w Niechorzu. Wyremontowany zostanie też zabytkowy parowóz Px 48.
Budimex wygrał przetarg w woj. śląskim
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 928 na odcinku od DK-44 do skrzyżowania z DK-1. Wskazał na Budimex.
PKP PLK waloryzuje kontrakty kolejowe
PKP PLK zdecydowała o podwyższeniu limitów waloryzacyjnych z 5% do 10% na już realizowanych kontraktach budowlanych. Branża o takie rozwiązania, analogiczne do obowiązującego na drogach, apelowała od kilkunastu miesięcy.
Lubelskie: kto będzie nadzorować budowę mostu na Wieprzu? GDDKiA ogłasza przetarg
Firmy, która będzie sprawować nadzór nad budową mostu na Wieprzu w Łęcznej w ciągu drogi krajowej numer 82 (łączy Lublin z Włodawą), szuka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Redakcja i reklama w portalu
Skład redakcji i dane kontaktowe >
Regulamin
Serwisy partnerskie:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Railway Market
Rynek Lotniczy