Wyszukiwarka
Wpisana fraza jest zbyt krótka
Kopia Wieży Eiffla stanęła na rondzie w Rybniku
Wielu kierowców w Rybniku zaskakuje pewnie widok na jednym z rond ul. Wodzisławskiej w ciągu DK-78. Stanęła tam bowiem 15-metrowa replika wieży Eiffla…
Gdańsk: Droga modernizacja wiaduktu nad torami
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przygotowuje się do modernizacji wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Krasickiego. Oferty w przetargu przekraczają jednak kosztorys.
Kalisz: przebudują kolejny fragment DW 450. Jest przetarg
Przebudowany ma zostać 2-kilometrowy odcinek ul. Częstochowskiej i ul. Rzymskiej w Kaliszu w ciągu DW 450. W planie jest m.in. modernizacja wiaduktu kolejowego wraz z przebudową systemu sterowania ruchem. Przetarg w tej sprawie został już ogłoszony.
UE dokona przeglądu zasad rekompensat za opóźnienia lotów
Unia Europejska zaczęła ostatnio rozważać ponowną ocenę przepisów dotyczących odszkodowań za opóźnienia w podróży lotniczej. W obliczu rosnącej presji wywieranej na linie lotnicze oraz ogromnego wzrostu opóźnień i odwołań obciążenie związane z usunięciem wymogów dotyczących odszkodowań nigdy nie było większe. Wielu zwolenników zwiększenia odszkodowań twierdzi, że wzrost opóźnień i odwołań pociąga za sobą tylko większe trudności dla pasażerów. Twierdzą, że linie lotnicze powinny to odpowiednio zrekompensować swoim pasażerom.
Warmińsko-mazurskie: Ponad 80 mln zł na remont drogi 527
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zatwierdził finansowanie modernizacji drogi wojewódzkiej 527 na trasie Morąg – Łukta.
GDKKiA zapowiada inwestycje na DK74 między Janowem Lubelskim a Zamościem
Na początku XXI wieku, tuż po reformie administracyjnej i utworzeniu 16 województw, droga krajowa nr 74 miała lukę pomiędzy Gorajcem a Szperówką w okolicy Szczebrzeszyna. Jedną z pierwszych inwestycji było uzupełnienie tej przerwy. Kolejną, budowa obwodnicy Frampola oraz modernizacja dalszego odcinka do Gorajca. W ciągu najbliższych lat, w ramach Programu budowy 100 obwodnic, całkowicie zmienimy połączenie Janowa Lubelskiego z Zamościem - zapowiada GDDKiA.
Energia z OZE zasila pociągi CTL Logistics
CTL Logistics, jako pierwszy przewoźnik towarowy, będzie oferował przewozy oparte na odnawialnej energii ze słońca i wiatru. Firma podpisała wieloletnią umowę z PKP Energetyka w ramach programu Zielona Kolej®. Na jej mocy już w tym roku 25 proc. energii pobieranej przez CTL Logistics będzie pochodziło z OZE, w 2023 r. będzie to już 50 proc., a w 2025 r. udział energii odnawialnej wyniesie 100 proc.
S7 między Napierkami a Płońskiem w całości dwujezdniowa
Dziś w godzinach popołudniowych udostępnimy do ruchu ostatnie 9 kilometrów drugiej jezdni drogi ekspresowej S7 Pieńki - Płońsk, od węzła Dłużniewo do Płońska - zapowiada GDDKiA.
Nowy, 240-metrowy prom już w Trójmieście
Nowoczesny prom E-Flexer przewoźnika Stena Line jest już dosłownie o krok od zadebiutowania na regularnej linii Gdynia – Karlskrona. Po raz pierwszy w historii linii obsłuży ją fabrycznie nowy, 240-metrowy prom. Obecnie przechodzi ostatnie prace w stoczni w Gdańsku. Najprawdopodobniej jeszcze przed końcem sierpnia pierwsi pasażerowie wypłyną na jego pokładzie z portu w Gdyni.
Warszawa Zachodnia. Polonus planuje nowy dworzec autobusowy
Koncepcja przebudowy dworca autobusowego Warszawa Zachodnie jest ciągle aktualna. Polonus pokazał wizualizacje nowego budynku, który ma łączyć funkcje transportowe i usługowe. Planowany obecnie termin realizacji inwestycji to lata 2024-2026, ale niezbędne jest jeszcze pozyskanie finansowania.
Bielsko-Biała: Nowe wiadukty poprawią połączenie z S52
Istniejący wiadukt nad torami kolejowymi zostanie rozebrany, a w jego miejscu pojawią się nowe obiekty – rozbudowana zostanie ulica Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Dzięki temu ma się poprawić połączenie z trasą S52.
MI: LHS ma znaczenie strategiczne. Nie ma miejsca dla pociągów pasażerskich
Wysunięta najdalej na zachód linia szerokości toru 1520 mm nie będzie wykorzystywana w ruchu pasażerskim. Przewozy uchodźców po LHS były jedynie epizodem, bo trasa ma strategiczne znaczenie w ruchu towarowym i musi pozostać maksymalnie dostępna dla pociągów przewożących ładunki – argumentuje Ministerstwo Infrastruktury. Dodaje także, że przebieg linii sprawia, że jej wykorzystanie w ruchu pasażerskim nie zmieniłoby znacząco sytuacji podróżujących pomiędzy krajami.
Wiadukt nad torami w Bydgoszczy będzie miał bliźniaka [film]
Rusza budowa nowego wiaduktu nad torami w ciągu ul. Armii Krajowej w Bydgoszczy. Będzie to obiekt bliźniaczy do przeprawy otwartej dwa lata temu.
Air New Zealand: B777 zamienią piaski Mojave na latanie
Po 696 dniach zaparkowania na pustyni, Air New Zealand szykuje swój pierwszy samolot B777-300ER do odlotu z Victorville. W 2020 r. linie wysłały cztery B777-300ER na długoterminowy parking na pustyni Mojave. Wszystko to z powodu pandemii Covid-19, która ograniczyła harmonogram lotów wielu linii lotniczych do niezbędnego minimum.
Ren wysycha. Niemiecka logistyka szoruje po dnie
Wpływ zmian klimatycznych na europejską gospodarkę jest coraz bardziej widoczny. Poziom wody w Renie jest już tak niski, że znacząco zmniejszyła się jego przepustowość transportowa. To zaś oznacza poważne kłopoty dla korzystających z żeglugi śródlądowej firm oraz zapewne obniżenie tegorocznego PKB Niemiec.
Łódź: „Patelnia” pod EC1. Miasto zapowiada zmiany
Od ponad miesiąca kierowcy i piesi mogą korzystać z dwupoziomowej ul. Hasa w Nowym Centrum Łodzi. Zarówno celowość samej inwestycji, jak i sposób aranżacji przestrzeni na powierzchni budzą jednak krytykę. Władze Łodzi zapowiadają usunięcie największego mankamentu – zbyt małej ilości zieleni.
Lufthansa Cargo rośnie w siłę. Największa zimowa siatka w historii
Lufthansa Cargo rozwija swoją siatkę połączeń w pełni frachtowych, wprowadzając dodatkowe loty do miejsc o dużym popycie w zimowym rozkładzie lotów. Jest to możliwe dzięki dostawą nowych frachtowców, które dołączają do rosnącej floty niemieckiego przewoźnika. Linie lotnicze z siedzibą we Frankfurcie otrzymają kolejnego boeinga 777F, który wejdzie do służby pod koniec tego miesiąca, a drugi już airbus A321F zacznie latać w październiku br. Linie polecą szerokokadłubowym frachtowcem do Hanoi w Wietnamie.
Ważne przejście drogowe do Ukrainy zwiększa przepustowość
Ukraińskie służby otworzyły 16 sierpnia kolejne usprawnienia w obszarze przejścia granicznego do Polski Korczowa-Krakowiec. To m.in. nowy pas do odpraw autobusowych, który ma ułatwić podróże pasażerskie.
DB Schenker: nowy dyrektor Biznesu Lądowego
DB Schenker awansował Władysław Kiczaka na stanowisko Dyrektora Biznesu Lądowego klastra Europy Północno-Wschodniej (NEE).
Jak zmienić sprzedawcę gazu?
Podobnie jak w przypadku energii elektrycznej, odbiorcy gazu mogą zmienić jego sprzedawcę na niemal dowolnie wybraną firmę, dzięki wprowadzonej liberalizacji rynku.
Cisowianka stawia na przewozy kolejowe
Nałęczów Zdrój, producent Cisowianki oraz Cisowianki Perlage, stawia na transport intermodalny, wykorzystując do masowego transportu swoich produktów kolej. Dwa inauguracyjne transporty kolejowe, które zrealizowano w maju, pozwoliły na dostarczenie aż 88 kontenerów, eliminując z dróg taką samą liczbę ciężarówek. Tym samym jednorazowo koleją przewieziono aż 2 miliony butelek wody.
W Norwegii zawalił się most. Dwóm osobom udało się uratować
Katastrofa budowlana w Norwegii - zawalił się stosunkowo nowy, dziesięcioletni most. Kierowcom samochodów, które w momencie katastrofy korzystały z przeprawy, udało się przeżyć.
Praga rozstrzyga konkurs na projekt kolei linowej
Stolica Czech planuje budowę kolei liniowej, która połączy Podbabę, Troję i Bohnice, stając się częścią praskiej komunikacji miejskiej. Wygrało londyńskie studio William Mattews Associates, które jest odpowiedzialne m.in. za zrealizowany projekt kolei linowej nad Tamizą.
Offshore w Elblągu?
- W porcie w Elblągu mogą stacjonować jednostki obsługi technicznej morskich farm wiatrowych - poinformował na antenie Radia Olsztyn wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.
Pabianice: Opóźniona budowa przystanku kolejowego ruszy w 2023 r.
W ciągu jednego roku wybudowany ma zostać nowy przystanek kolejowy w Pabianicach. Wykonawca ma rozpocząć prace na początku 2023 r., a ich zakończenie w terminie będzie istotne z uwagi na dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków RPO.
DK72: Wniosek o ZRID dla obwodnicy Grzymiszewa
Złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Grzymiszewa w ciągu drogi nr 72.
Podstacje trakcyjne dla szprych CPK wciąż w zawieszeniu
Powtórzony przetarg na opracowanie koncepcji 13 podstacji trakcyjnych dla spółki Centralny Port Komunikacyjny nie przyniósł przełomu. Mimo odchodzenia zakresu, oferty wykonawców wciąż znacznie przekraczają kosztorys.
Cztery lata obwodnicy Radomia. „Korki w mieście są znacznie mniejsze”
Dzięki powstaniu obwodnicy łatwiej będzie nam zaprojektować kolejne rozwiązania usprawniające ruch w mieście – mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia, który podsumowuje dla nas cztery lata, odkąd oddana do użytku została obwodnica miasta w ciągu trasy S7.
Na przejazdach kolejowo-drogowych życie musi mieć pierwszeństwo
Od wielu lat tradycyjnie w czerwcu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowych. To okazja do wymiany doświadczeń na temat działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w tych newralgicznych miejscach, zarówno o charakterze technicznym, jak i edukacyjnym. O tym, że inicjatywy tego rodzaju są niezbędne, przypominają nam wypadki i incydenty, takie jak chociażby ostatnio nagłośniony przypadek objeżdżania zamkniętych rogatek przez autobus szkolny. Spróbujmy zatem podsumować, jak wygląda obecna sytuacja w Polsce, co udało się dotychczas osiągnąć i jakie wyzwania stoją jeszcze przed nami.
PORR z umową na rozbudowę DK22 Knybawa - Gnojewo
GDDKiA podpisała umowa na prace budowlane przy rozbudowie ok. 5,6 km drogi krajowej nr 22 z firmą Porr. W planie są odcinki o przekroju 2+1.
Modernizacja torowiska w Katowicach Załężu
Trwa przebudowa torowiska w ciągu jednej z głównych linii tramwajowych aglomeracji śląskiej. Katowickie Załęże zyska zmodernizowane torowisko od przystanku Wiśniowa Załęże do skrzyżowania z ulicą Bracką. Prace realizowane przez KZN Rail poprawią mobilność komunikacji miejskiej i wygodę podróżnych.
GDDKiA zbiera opinie o tablicach STOP - Zły kierunek
Od ubiegłego roku przy drogach szybkiego ruchu montowane są tablice „STOP - Zły kierunek”. Teraz GDDKiA chce poznać opinie kierowców na ich temat.
NDI realizuje wielomilionową inwestycję portową w Gdańsku [film]
Żelbetowe pontony zostały właśnie rozładowane na terenie rozbudowywanego i powiększanego Portu Jachtowego w Górkach Zachodnich w Gdańsku. Po zakończeniu tej inwestycji przy nowych pomostach będzie mogło cumować aż 180 żaglówek. Jeśli uda się utrzymać tempo prac, w nowym sezonie żeglarze będą mogli cieszyć się z nowoczesnej infrastruktury - zapowiada Urząd Miasta Gdańsk.
Trzy dekady modernizacji CMK. Czas na finał?
Zbliżają się trzy dekady od momentu rozpoczęcia modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej. Wkrótce pociągi mają po niej pomknąć z prędkością 250 km/h. O tym, jakie nowinki techniczne zastosowano, na jakie skrócenie czasu przejazdu można liczyć i jakie prace trzeba jeszcze wykonać opowiada „Rynkowi Kolejowemu” ekspert Piotr Malepszak, który odpowiadał m.in. za dostosowanie infrastruktury do startu pociągów Pendolino.
Bydgoszcz. Budowa parkingów Park&Ride na finiszu
Drogowcy zakończyli budowę parkingów P+R w Bydgoszczy. Zainstalowane zostały już szlabany, kamery i parkometry. Pobierając bilet parkingowy w systemie Park and Ride przejazd komunikacją miejska będzie darmowy. Inwestycja ograniczy ruch samochodowy w centrum i wzmocni transport publiczny. System uruchomiony zostanie jesienią.
Modlin: Lipiec najlepszym miesiącem w historii lotniska
W lipcu z usług lotniska skorzystało 329 527 pasażerów i obsłużono na nim 2 180 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 110,9% wolumenu pasażerów i 115,3% operacji startów i lądowań w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. To również najlepszy przewozowo miesiąc w historii lotniska.
Trwa budowa wiaduktu w Koluszkach
Trwa budowa nowego wiaduktu nad torami PKP w Koluszkach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 715. Nasuniętych na podpory jest już sześć z dziewięciu segmentów nowej konstrukcji obiektu. W budowie są także: nasypy, mury oporowe i schody dla pieszych.
Hyperloop w Bawarii
W Bawarii planowana jest krótka trasa hyperloop. Testowy tunel o długości… 24 metrów planuje monachijski Uniwersytet Techniczny (TUM).
Przekop Mierzei to nie koniec. Trwa kolejny etap inwestycji
Coraz bardziej zaawansowane są prace na drugim etapie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - informuje Budimex.
Felieton: Loty Wizz Air do Rosji są objawem, a nie powodem istniejącego problemu
W świecie, w którym inwestorzy wymagają od przedsiębiorstw zysków, społeczeństwo oczekuje moralnych działań, a prawodawcy milczą, cyniczne działania stają się nader kuszącą opcją. Samo obwinianie przedsiębiorstw nie wystarczy, jak najszybciej musimy zmienić strony równania tak, by jego wynik działał na naszą korzyść.
Hiszpania. Otwarto kolejny odcinek linii dużych prędkości
Sieć linii dużych prędkości w Hiszpanii rozrosła się o kolejne 87,25 km. W kraju oficjalnie otwarto odcinek Venta de Baños – Burgos. To największa sieć KDP w Europie.
Startuje przebudowa dworca Kuźnica (Hel). Jest umowa
Klinkierowa elewacja, dwie poczekalnie, w tym jedna sezonowa, nowa wiata przy dworcu oraz zlokalizowany w sąsiedztwie obiektu parking dla samochodów i rowerów – tak zmieni się już niebawem dworzec w Kuźnicy. PKP podpisały umowę na przebudowę dworca i przekazały plac budowy wykonawcy.
Egipt: rekordowe wyniki Kanału Sueskiego
704 miliony dolarów amerykańskich – tyle wyniosły lipcowe przychody Kanału Sueskiego. To najlepszy wynik w historii, a prace związane z poszerzeniem kanału mają się zakończyć dopiero za rok.
Polska – Ukraina: Spór o zezwolenia dla przewoźników rozwiązuje UE. Czasowo?
Rządy Polski i Ukrainy, które nie mogły dojść do porozumienia w sprawie wielkości kontyngentów zezwoleń dla przewoźników drogowych chcących wjeżdżać do drugiego z krajów, pogodziła Unia Europejska. Zawarła ona bowiem umowę z Ukrainą, na mocy której firmy z tego kraju mogą bez przeszkód operować na całym obszarze wspólnoty, realizując transport dwustronny bądź tranzytowy. Porozumienie ma jednak charakter czasowy.
LOT: 1,3 mld zł straty z działalności podstawowej w 2021
PLL LOT odnotowały w 2021 stratę netto z działalności podstawowej w wysokości 1,3 mld złotych. Spółka zapewnia, że był to ostatni tak trudny okres, a w tym roku powinno udać się przewieźć ok. 8 mln pasażerów i poprawić wyniki.
Sulejówek: Tunel za 60 mln zł zastąpi przejazd kolejowo-drogowy
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają budowę tunelu pod torami, który zastąpi przejazd drogowo-kolejowy w al. Marszalka Józefa Piłsudskiego. Inwestycja warta jest aż 60 mln złotych.
Nowy termin otwarcia zaplecza technicznego Kolei Małopolskich [zdjęcia]
Koleje Małopolskie poinformowały o zaawansowaniu budowy zaplecza technicznego do obsługi taboru. Realizacja inwestycji jest opóźniona - nowy termin upływa z końcem roku.
AmberOne. „Noga z gazu” – rusza kampania na rzecz ekojazdy
Przejechanie 300-kilometrowego odcinka autostrady z prędkością 140 km/h, to w przypadku średniej wielkości samochodu osobowego aż 67 kg CO2. Aby zneutralizować taką emisję dwutlenku węgla potrzeba rocznej „pracy” 4 drzew – zwraca uwagę koncesjonariusz autostrady A1 i apeluje do kierowców o zmianę stylu jazdy.
Warszawa: Drogi prąd wyzwaniem. Rachunki dla Tramwajów trzy razy droższe?
Miejskie jednostki i spółki komunalne – w tym Tramwaje Warszawskie czy Zarząd Dróg Miejskich – stoją przed wyzwaniem znacznego wzrostu kosztów działalności – to m.in. kwestia drożejącego prądu. Zgodnie z zakontraktowanymi wartościami rachunki w przyszłym roku pójdą w górę o ok. 180%.
Kolejny odcinek Via Carptia na biurku wojewody
Do Wojewody Podlaskiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla kolejnego odcinka Via Carpatii. Ósmy z kolei wniosek na budowę drogi ekspresowej S19 dotyczy odcinka Bielsk Podlaski Zachód - Boćki.
Linia 203 od Tczewa do Czerska będzie przygotowana do elektryfikacji
PKP Polskie Linie Kolejowe przekazały zadanie dotyczące za zaprojektowania linii zasilających do podstacji trakcyjnych w ramach zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew – Czersk”.
Warszawa: Zniknie teleport rowerowy w ul. Starzyńskiego
Warszawski Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął przesuwanie południowej jezdni ul. S. Starzyńskiego na odcinku od ul. Namysłowskiej w kierunku ronda Żaba. Pozwoli to odzyskać przestrzeń pod remont i poszerzenie chodnika oraz utworzenie drogi dla rowerów. Inwestycja zakłada też budowę sygnalizacji na przejściu przez zjazd na ul. Szwedzką.
DK10: Rusza projektowanie obwodnicy Mierzyna
Gmina Miasto Szczecin wspólnie z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad podpisały umowę z Biurem Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu opracowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Mierzyna. To ważny dojazd do obwodnicy stolicy województwa w ciągu DK-10.
Kolejowy dostęp do portu w Gdyni – ważny etap zakończony
Budimex zakończył ważny etap realizacji projektu poprawy dostępu kolejowego do portu w Gdyni – oddany do użytku został tzw. okręg nastawczy P1 w porcie morskim w Gdyni.
Linie lotnicze z Rosji rozpoczęły kanibalizację samolotów
Linie lotnicze z Rosji, w tym przewoźnik narodowy Aerofłot, rozpoczęły demontaż części samolotów, by w ten sposób pozyskać części zamienne do reszty floty, po tym gdy w wyniku sankcji nałożonych na ten kraj po inwazji na Ukrainę, rosyjscy przewoźnicy nie mogą kupować części zmiennych za granicą, ustaliła Agencja Reutera.
CPK: Tunel w Łodzi z wnioskiem o decyzję lokalizacyjną
Prace przy tunelu Kolei Dużych Prędkości w Łodzi wchodzą w kolejną fazę. Spółka CPK złożyła wniosek o decyzję lokalizacyjną. To jeden z ostatnich elementów przygotowania do budowy, która ma ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku. Tunel jest elementem tzw. igreka, czyli trasy łączącej Warszawę i Łódź z Poznaniem i Wrocławiem.
Jeszcze nie koniec zawirowań w transporcie oceanicznym
– Sytuacja w transporcie oceanicznym powoli się normalizuje, ale zawirowania na tym rynku utrzymają się zapewne przynajmniej do przyszłego roku – prognozuje Artur Dołotto z Polskiej Izby Spedycji i Logistyki. Problemy dotyczą m.in. opóźnień w dostawach i dostępności kontenerów. Stawki frachtu pozostają na wysokich historycznie poziomach i chociaż obserwowany jest ich stopniowy spadek, to raczej nie ma co liczyć, że osiągną one przedpandemiczny poziom. Możliwe jednak, że branża – nauczona problemami wywołanymi pandemią i wojną w Ukrainie – wyciągnie z nich lekcję i w przyszłości uodporni się na zaburzenia łańcuchów transportowych.
Jest wykonawca rozbudowy DK22 w okolicy Królewa Malborskiego
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę rozbudowy drogi krajowej nr 22 w okolicy Królewa Malborskiego.
PKP Cargo: Pierwsze półrocze pod znakiem wojny
Największy polski przewoźnik towarowy stracił od stycznia do czerwca 42,4 mln zł. Strata jest jednak o wiele niższa od tej z pierwszej połowy ubiegłego roku, i to mimo wybuchu wojny w Ukrainie, będącego ciosem dla przewozów w kierunku wschodnim. Lepsze, niż rok temu, są też dane dotyczące przewozów i wskaźnika EBITDA – informuje w raporcie bieżącym PKP Cargo.
Czy Poznań podniesie ceny biletów komunikacji miejskiej?
Coraz więcej mówi się o rosnących kosztach funkcjonowania komunikacji miejskiej. Ten problem dotyka również stolicę Wielkopolski, dlatego prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak sugeruje, że miasto mogą czekać podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Konkretów jak na razie jednak nie ma, choć alternatywą może być cięcie połączeń lub ograniczanie innych wydatków miasta.
Dolnośląskie rozbuduje DW-340 od S5 do S8
Firmy, która sporządzi projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej numer 340 od drogi ekspresowej S5 do trasy S8, szuka Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.
Ostatnia stacja II linii metra z pozwoleniem na budowę
11 sierpnia br. Wojewoda Mazowiecki wydał pozwolenie na budowę na budowę stacji Lazurowa oraz tuneli wraz z łącznikiem tunelowym. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Łódzkie: Terminal w Karsznicach ma pomóc w ograniczeniu ruchu drogowego
Samorząd województwa łódzkiego przekonuje, że nowe inwestycje terminalowe przyczynią się do spadku ruchu drogowego na rzecz kolejowego. To z kolei ma przełożyć się pozytywnie na rynek pracy czy środowisko naturalne. Środki RPO zostaną wykorzystane na budowę dwóch obiektów tego typu.
FAA: Dostawy boeingów 787 zostaną wznowione w najbliższych dniach
Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA) daje zielone światło na dostawy szerokokadłubowych Dreamlinerów. Odbiory tych maszyn były zawieszone przez większą część ostatnich dwóch lat, ponieważ FAA i Boeing sprawdzały serię wad produkcyjnych. Wznowienie dostaw B787 w sierpniu na pewno wpłynie pozytywnie na branże lotniczą, która po złagodzeniu obostrzeń lotniczych podróży, bardzo szybko odradza się do poziomów sprzed pandemii.
Wielki przetarg drogowy Katowickich Inwestycji
Spółka Katowickie Inwestycje ogłosiła przetarg na duży pakiet inwestycji drogowych. Zamówienie składa się z sześciu zadań, obejmujących przebudowę i budowę nowych odcinków dróg w różnych częściach miasta. Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić do końca roku.
Wojtera: PPL stabilny finansowo. Będzie ponad 10 mln pasażerów w Warszawie
Pomimo negatywnego wpływu rosyjskiej agresji na Ukrainę na ruch lotniczy liczba pasażerów obsługiwanych na stołecznym lotnisku im. F. Chopina stale rośnie. Firma poprawia wyniki finansowe i zakłada przekroczenie poziomu 10 mln pasażerów w tym roku. O sytuacji w spółce mówi Stanisław Wojtera, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL).
Krosno wybuduje połączenie do drogi S19
Miasto Krosno chce wybudować drogę do trasy ekspresowej S19. Ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy zadania w trybie zaprojektuj i wybuduj. Chodzi o pierwszy etap trasy.
Dworzec Wrocław Nadodrze z nowym właścicielem. Budynek czeka modernizacja
Dworzec kolejowy Wrocław Nadodrze został sprzedany przez Polregio. Nowym nabywcą została firma DL Invest Group XLVII z Katowic, która zakupiła nieruchomość za niespełna 15 milionów złotych. Nowy właściciel zdradza nam jakie ma plany wobec budynku, a także kiedy można spodziewać się rozpoczęcia prac.
Wiceprezydent Radomia: obwodnica przyczyniła się do rozwoju miasta
Wbrew obawom tereny położone wzdłuż dawnej „siódemki” rozwijają się gospodarczo – mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia, który podsumowuje dla nas cztery lata, odkąd oddana do użytku została obwodnica miasta w ciągu trasy S7.
Torkol z ważną umową na prace na LK94 Kraków – Oświęcim
Spółka Torkol podpisała z PKP PLK umowę na prace na linii kolejowej nr 94 na odcinku Podbory Skawińskie – Oświęcim.
Redakcja i reklama w portalu
Skład redakcji i dane kontaktowe >
Regulamin
Serwisy partnerskie:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Railway Market
Rynek Lotniczy