Wyszukiwarka
Wpisana fraza jest zbyt krótka
Ruszy rozbudowa węzła Gdańsk Południe. Będzie prowadzona pod ruchem
Wojewoda pomorski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla rozbudowy węzła Gdańsk Południe na połączeniu Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta, Południowej Obwodnicy Gdańska (S7) oraz Obwodnicy Trójmiasta (S6). Rozbudowa będzie prowadzona pod ruchem.
Polski Kongres Klimatyczny 2023. Rejestracja trwa
Już teraz można rejestrować swój udział w Polskim Kongresie Klimatycznym, który odbędzie się 16 i 17 marca 2023 r. w Warszawie, wraz z wieczorną galą Liderzy Transformacji Energetycznej. Podczas kongresu będą omawiane aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do strategii klimatycznych dla regionu Europy Środkowej i Północnej.
Szczecin-Goleniów: Blisko 420 tys. pasażerów w 2022 roku
W całym minionym roku z usług Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów skorzystało 419 905 pasażerów. To w porównaniu z 2021 rokiem stanowi wzrost obsłużonej liczby podróżnych aż o 130 proc. Warto również dodać, że uzyskany wynik pozwolił na odbudowę ruchu pasażerskiego do poziomu 73 proc. sprzed pandemii.
Budimex ma środki z BGK. Chodzi o budowę farmy wiatrowej
Magnolia Energy, spółka celowa Budimeksu powołana do realizacji projektu budowy farmy wiatrowej składającej się z 2 turbin o łącznej mocy do 7 MW, pozyskała finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w formule project finance. To kolejny etap rozwoju inwestycji Grupy Budimex w odnawialne źródła energii.
Ruszają prace nad ekspertyzą dla A1 koło Piekar Śląskich
GDDKiA zawarła umowę z firmą, która wykona ekspertyzę oraz program naprawczy dla autostrady A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie. Przetarg w tej sprawie wygrało biuro projektowe Trakt z Katowic. Umowa już jest podpisana i ma wartość 9,959 mln zł.
Ryanair: Lotnisko Chopina vs Modlin
Ryanair po czterech latach wróci na Lotnisko Chopina i zaoferuje loty do pięciu destynacji. Pierwsze rejsy zaplanowane są na koniec marca. Do Alicante, Brukseli- Charleroi, Palmy de Mallorca, Pafos i Wiednia, oprócz Okęcia, niskokosztowiec poleci ze swojego kurczącego się bastionu w Modlinie. Strzałem w dziesiątkę może okazać się rozkład lotów, który jest idealnie dopasowany do weekendowych city braeków. Na razie oferta irlandzkich linii ze stołecznego lotniska jest bardziej atrakcyjna cenowa, niż ta z Modlina, mimo że warszawski port posiada znacznie wyższe opłaty lotniskowe niż konkurencyjny port z Mazowsza.
GDDKiA od nowa szuka wykonawcy do przeprojektowania węzła Lubelska
W połowie lutego powinniśmy poznać wykonawców zainteresowanych projektowaniem i wdrożeniem zmian na węźle Lubelska w Warszawie. Chodzi o przecięcie dwóch ważnych tras: S17 oraz S2.
Będzie gdzie odpocząć na S19. Wkrótce dostępne będą wszystkie zaplanowane MOP-y
W ciągu najbliższych kilku miesięcy na drodze ekspresowej S19 między Lublinem i granicą woj. podkarpackiego przybędzie 8 Miejsc Obsługi Podróżnych. Wraz z ich uruchomieniem dostępne będą wszystkie MOP-y zaplanowane na tej trasie.
Wiosną ruszy montaż nowego wiaduktu w Bydgoszczy
Po utrudnieniach związanych z koniecznymi przerwami na pilne transporty węgla, trwają prace na budowie nowego wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej w Bydgoszczy. Wiosną będzie już montowany nowy wiadukt.
30 mln paczek InPost w 2022 roku przewiozły elektryki
Samochody elektryczne InPost w 2022 roku pokonały łącznie prawie 8 mln kilometrów. Przy pomocy zeroemisyjnej floty firma dostarczyła 29 940 438 paczek.
Wkrótce przetargi z nowego programu drogowego
W najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi m.in. na budowę S74 Kielce – Opatów czy S7 Kiełpin – Czosnów. Zacznie się także poszukiwanie projektanta dla poszerzenia autostrady A2 między Warszawą i Łodzią. Obecnie finalizowane są przygotowania do uruchomienia tych postepowań – poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Atrakcyjna oferta mieszkań do wynajęcia w Warszawie
Są miejsca, które pogarszająca się sytuacja gospodarcza dotyka w mniejszym stopniu niż inne miasta. Jednym z nich jest Warszawa, która ma jeden z najlepiej rozwiniętych rynków pracy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak wygląda aktualna sytuacja na warszawskim rynku nieruchomości? Czy oferta mieszkań na wynajem odpowiada wszelkim potrzebom mieszkańców?
Wiadomo, kto zaprojektuje rozbudowę drogi krajowej pod Lidzbarkiem Warmińskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie zleciła opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru dla rozbudowy drogi krajowej nr 51. Pierwszy odcinek to Bartoszyce – Lidzbark Warmiński. Drugi planowany w przyszłości odcinek do przebudowy to Lidzbark Warmiński – Wichrowo.
Elbląg przymierza się do przebudowy mostu na al. Wyszyńskiego
Elbląg rozpoczął poszukiwania projektanta dla przebudowy mostu w ciągu Alei Wyszyńskiego. Obiekt ma w przyszłości zyskać wyższą klasę nośności.
Ryanair wraca na Lotnisko Chopina i uruchomi pięć nowych tras!
Linie lotnicze Ryanair wracają na stołeczne Lotnisko Chopina i uruchomią pięć nowych tras. Tani przewoźnik z Irlandii inauguracyjny rejs zaplanował na 26 marca.
PFR: Wkrótce zaczniemy prefinansować inwestycje transportowe
Rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury w sprawie prefinansowania inwestycji transportowych są na ostatniej prostej. Wkrótce ma nastąpić podpisanie umowy – ujawnił podczas podpisania umowy ramowej na 200 EZT dla Polregio prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Wobec wciąż niepewnej przyszłości środków z Krajowego Planu Odbudowy może to przynieść ulgę firmom budowlanym, producentom taboru oraz urządzeń.
Ważny krok do budowy S1 Bieruń – Oświęcim
Strabag zakończył projektowanie odcinka drogi ekspresowej S1 Bieruń – Oświęcim. Do wojewody śląskiego został złożony wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji.
POLREGIO podpisuje umowę ramową. Nawet 200 nowych pociągów w trzy lata
Polregio podpisało dziś umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę do 200 składów elektrycznych. FPS H.Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. oraz Stadler Polska mają dostarczyć w ciągu trzech najbliższych lat nowoczesne, funkcjonalne pociągi z wifi i klimatyzacją.
Lubelskie: kto wybuduje most w ciągu DK-82? GDDKiA wprowadza ważną zmianę
Do 30 stycznia wydłużony został termin składania ofert w przetargu na budowę mostu na Wieprzu w Łęcznej w ciągu drogi krajowej numer 82 (łączy Lublin z Włodawą).
Rusza remont wiaduktu na węźle A4 Brzęczkowice. Będą utrudnienia
Od środy 25 stycznia zmienia się organizacja ruchu na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach. To w związku z remontem wiaduktu na przecięciu autostrady A4 z drogą ekspresową S1.
Dyrektywa Omnibus obowiązuje także linie lotnicze
Od nowego roku weszły do porządku prawnego przepisy unijnej dyrektywy Omnibus, która ma na celu uporządkowanie antykonsumenckich praktyk przedsiębiorców oferujących różnorakie promocje. Jak przekazał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nowymi przepisami związane są linie lotnicze, jeśli oferują promocje na realizowane przez siebie loty. Do tej pory żaden przewoźnik operujący z Polski nie stosuje ustawowego wymogu.
LOT nie przywróci lotów do Kosowa
Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję, że w nadchodzącym sezonie letnim do siatki połączeń nie powrócą sezonowe loty do Prisztiny. Połączenie lotnicze między Lotniskiem Chopina a Kosowem zostało zainaugurowane w czerwcu ubiegłego roku. Najbardziej prawdopodobnym powodem rezygnacji przez LOT z rejsów do Kosowa, jest niski wskaźnik wypełniania miejsc, który w zeszłym roku wyniósł zaledwie 51 proc.
Wiadomo, kto zaprojektuje obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego
Mosty Katowice złożyły najkorzystniejszą ofertę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Jeśli nie będzie odwołań, umowa zostanie podpisana.
DAR – główny inżynier CPK otwiera biuro w Polsce
Firma DAR, która będzie pełniła funkcję głównego projektanta branży lądowej dla Centralnego Portu Komunikacyjnego, otworzyła swoje biuro w Polsce.
Kujawsko-pomorskie: GDDKiA podpisała kontrakt na przebudowę drogi za kilkadziesiąt milionów
Opiewający na 29,1 mln zł kontrakt na rozbudowę numer 62 między Kruszwicą a Kobylnikami (woj. kujawsko-pomorskie) podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
OT Port Gdynia. Załadunek statków znacznie przyspieszy
OT Port Gdynia zwiększy potencjał przeładunkowy. Ma to nastąpić dzięki zakupowi Shiploadera – maszyny umożliwiającej załadunek statków szybszy o 50% w stosunku do obecnie stosowanej technologii. Shiploader to strategiczna inwestycja OT Port Gdynia, dzięki której roczny potencjał przeładunków masowych, drobnicowych i agro wzrośnie do 4,7 mln ton.
Bruksela kwestionuje sprzedaż samolotów dla Aerofłotu. Złamano sankcje?
Komisja Europejska skontaktowała się z rządem Irlandii po tym, jak na jaw wyszły informacje, że narodowe rosyjskie linie lotnicze Aerofłot dokonały zakupu dziesięciu boeingów 777 od irlandzkiego leasingodawcy. Kary dla każdego Irlandczyka, który pomagał w złamaniu sankcji UE nałożonych na Rosję, to trzy lata więzienia i maksymalna grzywna w wysokości 500 tys. euro.
Cała trasa S10 Bydgoszcz – Toruń ma wykonawców
Konsorcjum Rubau Polska i Poltores wybuduje drogę ekspresową S10 Toruń Zachód – Toruń Południe. Ostatnia, czwarta, umowa na budowę trasy łączącej dwie aglomeracje została podpisana.
Jest umowa na ekspresówkę przez Kielce
Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor ma kontrakt na budowę drogi S74. To kluczowy odcinek przechodzący przez Kielce. Do wykonania są m.in. tunele.
CPK kupuje spółkę Torpol
Torpol wejdzie w skład grupy kapitałowej Centralny Port Komunikacyjny. Podpisanie przedwstępnej umowy kupna ogłosił dziś w Warszawie Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK.
Otwierają wiadukt nad torami w Dąbrowie
Jest już pozwolenie na użytkowanie dla nowo wybudowanego wiaduktu nad linią kolejową w ciągu DK-46 w Dąbrowie w woj. opolskim. Na wtorek 24 stycznia zaplanowano przełożenie ruchu. Teraz wykonawca będzie mógł rozebrać stary obiekt.
Szykuje się przebudowa kolejnego odcinka DK-25
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy szuka projektanta dla drogi krajowej nr 25 na odcinku Koronowo – Stopka. Planowana jest rozbudowa.
Mazowieckie. Można odpocząć na nowych MOP-ach przy S7
Cztery Miejsca Obsługi Podróżnych na drodze ekspresowej S7 między Napierkami i Płońskiem zostały udostępnione dla kierowców. Powstały w pobliżu miejscowości Pepłowo, Ćwiklinek i Dłużniewo.
GDDKiA zamawia studium dla przygranicznej DK-7
Trzeba przeanalizować cztery możliwe warianty przebiegu drogi krajowej nr 7 z Rabki do Chyżnego w przekroju dwujezdniowym i wskazać optymalne rozwiązanie. Rusza przetarg na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.
Rekordowe przeładunki w polskich porach
133 mln ton wyniosły przeładunki trzech największych polskich portów w 2022 roku. Dla każdego z portów – Gdańska, Gdyni oraz Szczecina-Świnoujścia był to rok rekordowy. To wynik wojny w Ukrainie, ale i inwestycji – podkreślają zarządzający portami.
Wielkopolskie: Obwodnica „wkroczyła” do miasta, a ludzie skarżą się na hałas. GDDKiA nie pomoże
Na hałas skarżą się mieszkańcy Koła (woj. wielkopolskie) mieszkający w pobliżu drogi krajowej numer 92. Jeden z posłów prosi Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o zamontowanie ekranów akustycznych, ale GDDKiA nie może tego zrobić z powodów formalnych.
Inwestycje infrastrukturalne w regionie Trójmorza przyspieszą
Infrastruktura transportowa, a zwłaszcza połączenia kolejowe, mają ogromne znaczenie dla obronności i rozwoju gospodarczego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Według Europejskiego Banku Inwestycyjnego kluczowe do zrealizowania projekty w tym regionie to Centralny Port Komunikacyjny, Rail Baltica oraz rozwój kolei dużych prędkości. Pierwszy z nich połączy sieci kolejowe dwóch pozostałych, tworząc w przyszłości kolejowy kręgosłup Trójmorza, a eksperci wskazują, że projektowana infrastruktura będzie miała charakter podwójnego przeznaczenia, czyli cywilno-wojskowy.
Warszawa-Modlin. 3,1 mln pasażerów w 2022. Lepiej niż przed pandemią
Lotnisko Warszawa-Modlin obsłużyło 3,1 mln pasażerów w 2022 r. Średnio miesięcznie obsługiwano 260,5 tys. pasażerów. To wyniki znacząco lepsze od ubiegłorocznych oraz wyższe niż te przed pandemią.
Nie tylko tunel. Na S19 Rzeszów Południe – Babica trwa budowa estakady
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów drogi ekspresowej S19 między Rzeszowem i Babicą będzie ponad dwukilometrowy tunel. To jednak nie jest jedyny obiekt inżynierski na tej trasie. Obecnie trwa już budowa estakady o długości 413 m. Powstanie metodą nasuwania podłużnego.
Co dalej z VAT-em na bilety kolejowe?
Skala oburzenia społecznego z powodu niedawnych podwyżek cen biletów PKP Intercity zaskoczyła rząd, który zapowiada podjęcie działań mających obniżyć koszt przejazdu. Wciąż nie wiadomo jednak, czy zostanie zastosowane najprostsze rozwiązanie – zerowa stawka podatku VAT za przewóz osób. Od ubiegłego roku rozwiązanie takie ma być możliwe do wprowadzania przez państwa członkowskie UE samodzielnie, bez konsultacji z Brukselą.
Iława. Pierwszy krok w kierunku budowy tunelu na Wyszyńskiego
Ruszył przetarg na wykonanie koncepcji i dokumentacji projektowej budowy bezkolizyjnej przeprawy w miejscu obecnego przejazdu kolejowo-drogowego w Iławie. Przebiega tędy trasa kolejowa łącząca Warszawę z Trójmiastem, przez co rogatki w tym miejscu muszą być często zamykane.
Rusza przetarg na obwodnicę Włoszczowy. To drugi etap
Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął poszukiwania wykonawcy drugiego etapu obwodnicy Włoszczowy. Nowa droga ma połączyć pierwszy etap obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 786 z drogami wojewódzkim w stronę Radomska (DW-785) oraz Przedborza (DW-742).
Warszawa-Modlin. 3,1 mln pasażerów w 2022. Lepiej niż przed pandemią
Lotnisko Warszawa-Modlin obsłużyło 3,1 mln pasażerów w 2022 r. Średnio miesięcznie obsługiwano 260,5 tys. pasażerów. To wyniki znacząco lepsze od ubiegłorocznych oraz wyższe niż te przed pandemią.
Plany GDDKiA Opole na 2023 rok. Kierowcy pojadą obwodnicą Olesna w ciągu S11
W trzecim kwartale tego roku ma się zakończyć budowa obwodnicy Olesna w ciągu S11, a w drugim kwartale - budowa obwodnicy Praszki w ciągu DK-45 – m.in. takie inwestycje planuje w 2023 roku GDDKiA Opole.
Davos: Ekologiczna hipokryzja biznesu i polityki
Do szwajcarskiego Davos, gdzie jak co roku odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne, zjechała światowa elita biznesu i polityki. Do Szwajcarii większość przyleciała prywatnymi samolotami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że większość tych osób kategorycznie krytykuje odbywanie krótkich lotów samolotem, gdyż emitują one najwięcej zanieczyszczeń. Niestety, kiedy do gry wchodzi wielki biznes, ekologiczne zapatrywania schodzą na dalszy plan, a zwycięża polityka i hipokryzja.
Nowy raport. Nawet 100 mln pasażerów KDP w regionie Trójmorza
Szacowany całkowity koszt całej sieci Kolei Dużych Prędkości w regionie Trójmorza to ok. 60 mld euro – ogłosiła podczas zorganizowanego przez spółkę CPK kongresu Railway Direction Days międzynarodowa firma konsultingowa Steer.
Warmińsko-Mazurskie znalazło argument, by pociągów Szczytno – Ostrołęka nie było
Trwa modernizacja międzywojewódzkiej linii kolejowej nr 35 łączącej Ostrołękę ze Szczytnem, ale prace są prowadzone tylko na obszarze administracyjnego Mazowsza. Mimo że technicznie możliwe byłoby uruchomienie kursów także na warmińsko-mazurskim odcinku trasy, samorząd nie planuje na razie ich zlecania. Tłumaczy, że wznowienie ruchu pasażerskiego będzie możliwe po remoncie infrastruktury, który nie jest jednak na razie zaplanowany.
W Norwegii bliżej powstania najdłuższego na świecie podwodnego tunelu drogowego
Norwegia przystępuje do budowy najdłuższej i najgłębszej na świecie podmorskiej przeprawy drogowej. Tunel dla samochodów, który będzie biegł pod fiordami, ma mieć 27 km. Obiekt znajdzie się prawie 400 metrów pod poziomem morza. Roboty mają ruszyć jeszcze w tym roku.
LOT: Loty Wilno – Londyn-City przedłużone? Negocjacje trwają
Od ponad trzech lat PLL LOT oferują bezpośrednie rejsy z Wilna do Londynu-City. Obecna umowa wygasa 31 maja, lecz wszystko wskazuje na to, że operator znad Wisły w dalszym ciągu będzie takie loty oferował. Wileński port lotniczy negocjuje z LOT-em prolongowanie realizacji połączenia lotniczego z Wilna do portu położonego w biznesowej części Londynu.
Elektryki konkurencyjne cenowo niemal w całej Europie. W Polsce inaczej
Firma LeasePlan przedstawiła kompleksową analizę całkowitych kosztów posiadania i utrzymania samochodów z różnymi typami napędów w 22 krajach europejskich. Wynika z niej, że w większości krajów Europy samochody elektryczne w zakupie i utrzymaniu konkurują już ceną z samochodami benzynowymi czy autami zasilanymi olejem napędowym. Wyjątkiem są Polska i Czechy, gdzie za elektryka nadal trzeba zapłacić więcej, ale różnica jest już niewielka.
Gdańsk: Prawie 4,6 mln pasażerów i 23 mln złotych zysku w 2022 roku
Prawie 4,6 miliona pasażerów, prawie 23 milionów złotych zysku netto i ponad 10 tysięcy ton cargo. Takie są wyniki Portu Lotniczego Gdańsk za 2022 rok.
Przy gdańskiej rafinerii powstanie nowy terminal
Pół miliarda złotych ma kosztować inwestycja Orlenu w gdańskiej rafinerii. Za tę kwotę powstanie terminal do obsługi jednostek morskich. Przygotowaniem inwestycji zajmowali się specjaliści z Lotosu, a po fuzji kontynuuje ją Orlen. Wykonawcą jest konsorcjum na czele z NDI.
Wiadomo kiedy otwarcie obwodnicy Grodziska Mazowieckiego
Na sobotę 4 lutego zapowiedziano uroczyste otwarcie zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Inwestycję na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wykonał Strabag.
Mazowsze: Startują przebudowy dworców Pilawa, Życzyn i Celestynów [wizualizacje]
Każdy z nich ma ponad 100 lat, posiada unikatowy wygląd oraz przejdzie kompleksową modernizację. PKP SA przekazały wykonawcom place budów w Pilawie, Życzynie i Celestynowie.
Droga wojewódzka ominie Morawicę
Kierowcy korzystają już z pierwszego odcinka obwodnicy Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73. W projektowaniu jest drugi etap drogi, która ominie Morawicę i Wolę Morawicką. Ten układ drogowy będzie dodatkowo uzupełniony o obwodnicę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 766. Właśnie rusza przetarg na wybór wykonawcy.
LOT: Z Budapesztu do Seulu cztery razy w tygodniu
Z Budapesztu do Seulu Polskie Linie Lotnicze LOT zamierzają latać od początku kwietnia aż cztery razy w tygodniu. Oprócz LOT-u do portu Inczon z węgierskiego lotniska latają także linie Korean Air, które chciałyby wykonywać na tej trasie codzienne loty.
Rusza projektowanie dla DK-51 koło Lidzbarka Warmińskiego
Jest już umowa na dokumentację dla rozbudowy drogi krajowej nr 51 pomiędzy Bartoszycami i Wichrowem. Dla dwóch odcinków wykona ją Value Engineering.
Kolejny odcinek Via Carpatii zaprojektowany
Jest wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19. Tym razem chodzi o budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej. Projektowanie zakończyło się dwa tygodnie przed wymaganym terminem.
Lotnisko Warszawa-Radom ma już oświetlenie nawigacyjne
Pół tysiąca różnego rodzaju lamp oświetlenia nawigacyjnego jest gotowych i zainstalowanych na Lotnisku Warszawa-Radom. Oświetlenie na radomskim lotnisku umożliwia wykonywanie operacji lotniczych dla podejść precyzyjnych CAT 1 dla kierunku 25.
Cementownia Kujawy będzie zeroemisyjna
Lafarge zainwestuje 380 mln zł w projekt, dzięki któremu powstanie instalacja wychwytująca 100 proc. emisji CO2 z produkcji klinkieru. W ten sposób Cementownia Kujawy stanie się pierwszą w Polsce oraz jedną z pierwszych na świecie zeroemisyjnych cementowni. Właśnie podpisano umowę na dofinansowanie projektu.
Czy uda się wybrać projektanta dla DK-63 koło Zambrowa?
Są oferty na projekt rozbudowy dwóch odcinków drogi krajowej nr 63 w woj. podlaskim. Chodzi o fragmenty: Grochy Pogorzele – Przeździeck- Mroczki oraz Czyżew-Sutki – Czyżew. To nie pierwsza próba znalezienia wykonawcy dla tej trasy.
Zmarł Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław
Jak poinformował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, dziś zmarł Krzysztof Balawejder, prezes MPK. – Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem – tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta – mówi Jacek Sutryk.
CEMEX Polska dostarczył beton na budowę mostu pieszo-rowerowego w Warszawie
CEMEX Polska dostarczył beton na budowę mostu pieszo-rowerowego w Warszawie. Powstający most, łączący Śródmieście z Pragą-Północ, będzie pierwszym tego rodzaju obiektem w stolicy. Wykonawcą inwestycji jest Budimex.
Orlen kupuje 17 stacji paliw w południowych Niemczech
Do końca lutego ma być sfinalizowana transakcja zakupu przez Orlen 17 stacji paliw w niemieckich landach: Bawarii i Badenii-Wirtembergii. W jej wyniku sieć stacji należących do Orlenu w tym kraju zwiększy się do 604, co daje szóstą pozycję wśród największych operatorów stacji paliw w Niemczech.
Morawiecki zapowiada wsparcie dla Warszawy, w tym III linii metra
Premier Mateusz Morawiecki, przed wylotem do Berlinia, mówił sporo o środkach rządowych, przeznaczonych na równomierny rozwój samorządów w całym kraju. Jak zapewniał, rząd nie zapomina również o stolicy. W najbliższych latach z budżetu centralnego na potrzeby stolicy wyasygnowane ma zostać 3 mld zł – w tym na trzecią linię metra.
Enter Air: Straty odrobione, teraz rozwój. Nie będzie bazy w Radomiu
Największe czarterowe polskie linie lotnicze Enter Air zakończyły 2022 rok zgodnie ze swoim oczekiwaniami. Mimo trudności przewoźnik uzyskał lepsze wyniki niż w rekordowym dla branży 2019 roku. Enter Air odrobił większość strat zanotowanych w trakcie pandemii COVID-19, a zarobione pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój przewoźnika.
DHL będzie dostarczać przesyłki z Allegro. Nie tylko w Polsce
Doręczenie w ramach usługi Allegro Smart na rynku polskim, ale i dostawy międzynarodowe, do klientów z krajów Unii Europejskiej ma obejmować współpraca DHL Parcel z Allegro. DHL Parcel rozpoczyna współpracę z Allegro.
Eurovia wybrana do prac drogowych w Makowie Podhalańskim
Najkorzystniejszą ofertę na przebudowę 400-metrowego fragmentu ul. 3 Maja w centrum Makowa Podhalańskiego złożyła Eurovia Polska. GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcą pod koniec stycznia. Prace mają kosztować 6,8 mln zł.
Transport. Nowe zasady dostępu do brytyjskiego rynku – będzie trudniej
Z początkiem stycznia br. polscy i unijni przewoźnicy stracili część uprawnień przysługujących im dotąd na brytyjskim rynku transportowym. Zmiany dotyczą trzech kluczowych obszarów, czyli kabotażu, transportu multimodalnego i ruchu trójstronnego, które będą się odbywać na nowych zasadach. – Do 31 marca br. brytyjskie służby udzielają tylko upomnień pisemnych i ustnych przewoźnikom, którzy nie spełniają nowych wymogów – mówi Joanna Porath, prezes zarządu agencji celnej AC Porath. Do tej daty polscy przewoźnicy mają czas, aby się dostosować do zmian, ale większości z nich – zwłaszcza mniejszym firmom transportowym – nowe przepisy mocno utrudnią, a nawet uniemożliwią dalszą działalność na brytyjskim rynku.
Gdańsk: Nowa Warszawska z datą otwarcia. Pojadą nią trzy linie tramwajowe
Władze Gdańska poinformowały, że na początku marca zostanie uruchomiona nowa trasa tramwajowa – tzw. Nowa Warszawska. Nowym odcinkiem, między al. Havla a Ujeściskiem, pojadą trzy linie tramwajowe.
Redakcja i reklama w portalu
Skład redakcji i dane kontaktowe >
Regulamin
Serwisy partnerskie:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Railway Market
Rynek Lotniczy