Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu korzystamy z plików cookie. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Wyszukiwarka
Wpisana fraza jest zbyt krótka
Kołobrzeg: Rosną przeładunki liczone rok do roku
Wygląda na to, że pandemia nie odbiła się negatywnie na pracy kołobrzeskiego portu. Jak wynika ze statystyk, od początku stycznia przy nabrzeżach Portu Kołobrzeg przeładowano ponad 79 tysięcy ton ładunków, a to o 25 tysięcy ton więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
NIK: Podkarpacie bez planów rozwojowych dróg lokalnych
Kontrola NIK-u dróg gminnych i powiatowych na Podkarpaciu wykazała, że samorządy nie realizowały rzetelnie wszystkich obowiązków dotyczących planowania i przygotowania inwestycji drogowych. Okazuje się także, że kuleje ewidencja dróg zarządzanych przez samorząd. Kuleje planowanie inwestycji drogowych. Kuleje również kontrola stanu technicznego dróg i drogowych obiektów inżynierskich.
Szkockie Orkady pionierem lotów elektrycznych samolotów pasażerskich?
Być może już w 2022 roku komunikację między szkockimi Orkadami uprzyjemniać będą pasażerskie samoloty elektryczne - informuje "The Economist". Mikrotrasy, w tym słynną Papa Westray - Westray o długości zaledwie 2,7 km, krótszej niż pasy startowe w porcie Londyn-Heathrow, obsługują aktualnie linie lotnicze Loganair.
Powstaje mijanka na przystanku Zgierz Północ
W kwietniu na przystanku Zgierz Północ rozpoczęły się przygotowania do układania nowych torów. Powstaje mijanka, która powoli zwiększyć liczbę kolejowych połączeń na trasie Łódź – Kutno.
Francja. Wokół wyspy Reunion powstał najdłuższy most w kraju
Na należącym do Francji terytorium zamorskim, wyspie Reunion położonej na Oceanie Indyjskim, ukończono niedawno budowę mostu drogowego o długości 5,4 km. Jest to tym samym najdłuższy tego typu obiekt we Francji. Przeprawa biegnie dookoła wybrzeży wyspy i jest częścią dłuższej, 12,5-km trasy Nouvelle Route du Littoral. Droga nie jest jeszcze w ukończona, a już zyskała miano najdroższej inwestycji drogowej we Francji – całkowity koszt może sięgnąć ponad 2 mld euro.
"Kolej musi być elastyczna i zaoferować coś więcej niż samolot i samochód"
- Kolej nie jest tak szybka jak samolot i musi zaoferować jeszcze coś więcej - wyznał dr Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji Pro Kolej, który był gościem debaty "Przystanek IDEA: Pociąg czy samolot? Mobilność po pandemii".
Budimex: Czekamy na przetargi z nowej perspektywy
Budimex portfel zamówień w sektorze kolejowym na ten i następny rok ma już pełny. Spółka czeka na pierwsze przetargi z nowej perspektywy i liczy na to, że tym razem nie będzie luki pomiędzy unijnymi budżetami. Takie „górki” i „dołki” destabilizują rynek i w znacznym stopniu utrudniają planowanie rozwoju a tym samym wpływają na koszty modernizacji. O sytuacji na krajowym rynku kolejowym rozmawiamy z Maciejem Olkiem, dyrektorem dywizji budownictwa kolejowego w Budimeksie.
Świnoujście: Do terminalu kontenerowego z Górnego Śląska
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu, włączony w sieć zintegrowanych europejskich korytarzy transportowych, jako jeden z nielicznych w Basenie Morza Bałtyckiego będzie mógł wykorzystywać żeglugę śródlądową, jako gałąź transportu zaplecza. To niewątpliwy atut podnoszący konkurencyjność terminalu i całego zespołu portowego ujścia Odry.
Port Zielona Góra-Babimost zamknięty do 18 kwietnia
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu czasowego zawieszenia operacji lotniczych na lotnisku Zielona Góra-Babimost do 18 kwietnia bieżącego roku.
Warszawa. Jest umowa na drugą estakadę w ul. Marsa
Ważna inwestycja rusza do przodu. Umowa na budowę brakującej estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej w Warszawie została podpisana. Prace na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych wykona konsorcjum Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal.
Orlen pracuje nad ekologicznym asfaltem drogowym
Orlen Asfalt, spółka z Grupy Orlen, rozpoczął prace nad specjalnym typem asfaltów, które będą charakteryzować się zmniejszonym śladem węglowym. Wpisuje się on w strategię Orlen2030, zakładającą rozwój innowacyjnych rozwiązań, przyjaznych środowisku.
Wydrążono już ponad 100 m tunelu pod Świną
Za pół roku tarcza TBM, która drąży tunel w Świnoujściu powinna być już po drugiej strony Świny. Do tej pory gotowych jest już 116 m tunelu.
Wrocław: Przebudowa ul. Długiej na finiszu. Wracają autobusy
Blisko dwa lata trwały prace na ulicy Długiej w związku z budową trasy tramwajowej na Popowice. W sobotę, 10 kwietnia, autobusy komunikacji miejskiej siedmiu linii wracają na swoje stałe trasy. Samochody pojadą w obu kierunkach.
Przekop Mierzei. Domyka się obwód sztucznej wyspy
Już coraz bliżej do zamknięcia obwodu sztucznej wyspy. Lada dzień zaczną się tam roboty narzutowe. Potrzebny do tego kamień hydrotechniczny przypłynie z Elbląga. Nie mniej dzieje się na obu falochronach, gdzie wkrótce będzie można wrócić do pogrążania ścianek szczelnych.
Dwoje finalistów z Polski w międzynarodowym konkursie CEMEX
Do udziału w XIX edycji konkursu CEMEX Förderpreis Beton Central Europe 2020 po raz pierwszy zaproszono przedstawicieli świata nauki i branży budowlanej z Polski i Czech. W gronie finalistów znalazło się dwoje Polaków: dr inż. Ewa Kapeluszna z AGH i dr inż. Kamil Załęgowski z Politechniki Warszawskiej.
Patryk Felmet w zarządzie CPK. Skład zmniejszony
Zakończyło się postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu w spółce Centralny Port Komunikacyjny. Decyzją Rady Nadzorczej od 9 kwietnia 2021 r. za budowanie relacji z otoczeniem, działania wizerunkowe, gospodarkę nieruchomościami oraz strategię marketingową będzie odpowiadał Patryk Felmet. Ta zmiana oznacza zmniejszenie liczebności zarządu względem początku roku.
Budimex wykona obwodnicę Suchowoli?
Oferta Budimeksu okazała się najkorzystniejsza w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Suchowoli w ciągu drogi krajowej nr 8 Białystok – Augustów.
Są oferty na II etap obwodnicy Sanoka
Pięć ofert wpłynęło do GDDKiA w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla budowy II etapu obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28. Najtańsza jest warta 1,425 mln zł. Złożyła ją firma Safege.
Bentley nagrodzi cyfrowe innowacje w infrastrukturze. Można składać wnioski
Bentley Systems, Incorporated (Nasdaq: BSY), firma zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Going Digital Awards in Infrastructure 2021. Nagrody w ramach tego konkursu, wcześniej znanego jako Year in Infrastructure Awards, są przyznawane przez niezależne jury światowych ekspertów branżowych i wyróżniają projekty infrastrukturalne wykorzystujące cyfrowe innowacje, które usprawniają realizację projektów i/lub zwiększają wydajność majątku trwałego. Termin składania zgłoszeń upływa 21 maja 2021 r.
ZTM zleca studium dla węzła Warszawa Wschód – z myślą o III linii metra
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie studium technicznego węzła Warszawa Wschód. Analiza obejmie spory obszar w rejonie stacji Warszawa Wschodnia i Stadion z uwzględnieniem różnych wariantów rozbudowy sieci transportowo-drogowej, łącznie z przeniesieniem dworca kolejowego, przekrzyżowaniem linii metra na Stadionie czy budową nowych tras tramwajowych.
Wschodnia obwodnica Kielc z projektantem
Poznaliśmy zwycięską firmę, która opracuje dokumentację projektową dla wschodniej obwodnicy Kielc. Budowa kilkunastu kilometrów dwupasmowej trasy ma kosztować w przyszłości aż pół miliarda złotych.
Kraków: Decyzja GDOŚ opóźni budowę nowego pasa startowego?
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uchyliła rygor natychmiastowej wykonalności dla lokalizacji nowej drogi do startów i lądowań na lotnisku Kraków-Balice. To efekt wniosku grupy okolicznych mieszkańców, protestujących przeciwko tej inwestycji.
Segula Technologies otwiera biuro inżynierskie w Polsce
Segula Technologies, globalna grupa inżynierska, otworzyła biuro projektowe w Tychach. Chce działać na rzecz klientów z branży motoryzacyjnej, kolejowej oraz naftowej i gazowej.
Terminal DCT Gdańsk obsłużył 15 milionów kontenerów
DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Bałtyku, świętuje kolejny kamień milowy w swoim rozwoju. Terminal obsłużył od momentu otwarcia w 2007 roku 15 milionów TEU (kontenerów 20-stopowych).
Wypadki w budownictwie. Jest lepiej niż przed rokiem
Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne dane dotyczące bezpieczeństwa pracy w 2020 r. Liczba poszkodowanych w wypadkach w całej gospodarce spadła aż o 24,6%. W porównaniu z ubiegłym rokiem zmniejszył się także wskaźnik wypadkowości – z 6,15 do 4,62, nieznacznie wzrosła natomiast ilość zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym (ze 184 w 2019 r. do 189 w minionym roku). Branża budowlana zachowała pozytywny trend.
Mniej ofert i nieco mniejsze różnice między cenami w przetargach drogowych
Początek roku pokazuje nieznaczny wzrost cen w przetargach drogowych w stosunku do szacunków inwestora. Widać jednocześnie spadek liczby składanych ofert.
Koszalin. Będą burzyć wiadukt na alei Monte Cassino
Zgodnie z zapowiedziami miasta ruszył przetarg na rozbiórkę zamkniętej od roku przeprawy drogowej nad rzeką Dzierżęcinką w Koszalinie. Wiadukt pochodzący z lat 70. musi być wymieniony na nowy, gdyż obecny grozi katastrofą budowlaną.
Ryanair nie spodziewa się zysków jeszcze w 2022 roku
Ryanair ostrzegł, że w przyszłym roku będzie przewoził mniej pasażerów niż wcześniej oczekiwano. Niskokosztowiec z Irlandii przewiduje również trudności z osiągnięciem zysków z powodu powolnego wdrażania narodowych programów szczepień w dużej części Europy - informuje "Financial Times".
Grupa Erbud zwiększyła zysk o ponad 50 proc. Ma rekordowe wyniki
50,5 mln zł zysku netto, czyli o ponad 51 proc. więcej niż w 2019 roku, wypracowała jedna z czołowych grup budowlanych w kraju – Erbud. To najlepszy wynik w historii Grupy. W największym stopniu przyczyniła się do tego spółka Onde (d. PBDI), osiągając w 2020 r. zysk netto za okres obrotowy na poziomie 32,8 mln zł (+139,5 proc.).
Łódzkie: Trwa przebudowa dróg wojewódzkich w Sieradzu i Szczercowie. Część prac opóźniona
Jeszcze w zeszłym roku miała zakończyć się budowa nowego ronda w Sieradzu. Prace na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich trwają jednak nadal, a nowy termin ich finalizacji to połowa 2021 r. Inwestycje ZDW prowadzone na odcinkach biegnących przez miejscowości trwają także w Szczercowie i Próbie.
UIA wznowią w czerwcu loty z Kijowa do Warszawy
Linie lotnicze Ukraine International Airlines (UIA) wznowią od 18 czerwca loty na trasie z Kijowa do Warszawy. Tak wynika z systemu rezerwacji narodowego przewoźnika wschodnich sąsiadów Polski.
Poznań. Ruszają remonty dróg
Od ulicy Piwnej rozpoczęły się tegoroczne remonty jezdni realizowane przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. W planie poprawa stanu nawierzchni na kilkunastu ulicach.
Małopolska. Węzeł Pcim na S7 będzie rozbudowany
Sześciowlotowe rondo zamiast dwóch istniejących skrzyżowań – taki ma być efekt rozbudowy węzła Pcim na drodze ekspresowej S7. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy, który wykona zadanie.
Łódzkie: Niebawem koniec robót na DW-483 i DW-726. Krótkie, ale ważne odcinki
Zbliża się finał dwóch zainaugurowanych w 2020 r. przebudów dróg wojewódzkich: nr 726 na odcinku 1 km i nr 483 na nieco dłuższym, bo pięciokilometrowym dystansie. Łódzki ZDW położył nacisk m.in. na bezpieczeństwo pieszych. Pełne efekty inwestycji będą widoczne w ciągu najbliższych miesięcy.
W projektowaniu ponad 3,5 tys. km dróg. Transprojekt Gdański liderem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ma w opracowaniu dokumentację projektową dotyczącą ponad 3,5 tys. km dróg. Liderem wśród firm projektowych realizujących zlecenia na rzecz publicznego inwestora jest Transprojekt Gdański.
Wielkopolska. Colas rozbuduje drogę do S5
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zlecił firmie Colas Polska rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 306 od miejscowości Buk do skrzyżowania z drogą S5.
Torpol wygrał przetarg na elektryfikację PKM
Spółka Pomorska Kolej Metropolitalna rozstrzygnęła przetarg na elektryfikację linii kolejowych nr 248 i 253 wraz z budową przystanku Gdańsk Firoga.
Ruszają prace nad dwiema obwodnicami w woj. opolskim
Mosty Katowice oraz Zakład Projektowo-Budowlany mają umowy na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla dwóch obwodnic w województwie opolskim – Sidziny i Prudnika.
USA: Nie dla paszportów immunologicznych, tak dla praw i prywatności Amerykanów
Biały Dom ogłosił, że nie planuje wprowadzenia obowiązku posiadania federalnych paszportów immunologicznych, tłumacząc decyzję koniecznością ochrony praw i prywatności obywateli.
Strabag wygrał przetarg na S19 Boćki – Malewice
Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę odcinka S19 między węzłem Boćki i rejonem miejscowości Malewice. Wygrała firma Strabag, która złożyła ofertę z najniższą ceną.
Dariusz Blocher rezygnuje z funkcji prezesa Budimeksu
Dariusz Blocher – prezes Budimex SA złożył 6 kwietnia przed Radą Nadzorczą swoją rezygnację z zajmowanego stanowiska Prezesa Zarządu. Jest to decyzja zaplanowana i związana z jego dalszym rozwojem zawodowym po dwunastu latach pełnienia funkcji lidera Budimeksu - poinformowała spółka.
Rail Baltica. Rusza przetarg na wiadukt w Kobyłce
Wiadukt drogowy nad torami zwiększy bezpieczeństwo na trasie Rail Baltica i poprawi komunikację w Kobyłce. Mieszkańcy zyskają sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd między dzielnicami obok linii Warszawa – Białystok. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie wiaduktu. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
S1, o który zabiegali Chińczycy, wybuduje wykonawca sąsiedniego odcinka?
Projekt i budowę S1 pomiędzy Bieruniem i Oświęcimiem ma zrealizować podmiot wybrany z wolnej ręki. Zamówienie w tym trybie GDDKiA planuje zlecić wykonawcy sąsiedniego odcinka, tj. konsorcjum firm Porr oraz Mota Engil. Mowa o fragmencie trasy, o której realizację ubiegali się Chińczycy, jednak postępowanie zostało unieważnione.
Lubelskie. Przygotowania do obwodnicy Tarnogrodu
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Tarnogrodu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835.
Budowa POW na Ursynowie skończy się w czerwcu
Odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy z tunelem pod Ursynowem jest obecnie zaawansowany w ok. 90 proc. Inwestor spodziewa się, że wszystkie prace budowlane powinny się zakończyć w czerwcu. Po dokonaniu odbiorów nową trasą będą mogli pojechać kierowcy.
Łódzkie: Kończy się remont jednego odcinka DW-713, rozpoczyna – kolejnego
Obecnie realizowane są dwa kontrakty dotyczące modernizacji drogi wojewódzkiej nr 713 łączącej Łódź m.in. z Tomaszowem Mazowieckim i Opocznem. Do końca zmierza opóźniona przebudowa odcinka Kurowice – Ujazd. Niedawno zaczęły się natomiast roboty w samym Tomaszowie Mazowieckim. Te potrwają do 2022 r.
CEMEX proponuje niskoemisyjny beton
CEMEX w Polsce wprowadził do swojej oferty linię betonów Vertua® o obniżonej emisji CO2. Zmniejszenie emisyjności tych produktów jest możliwe dzięki stosowaniu udoskonalonych receptur opartych o niskoemisyjne surowce, jak również optymalizacji technologii produkcji i łańcucha dostaw. To krok milowy firmy w zakresie realizacji celu związanego z ograniczeniem emisji CO2 w branży budowlanej.
JAL przyspieszają o rok wycofanie z floty boeingów 777
Linie lotnicze Japan Airlines wycofają rok wcześniej niż planowały swoją flotę trzynastu boeingów 777 z silnikami Pratt & Whitney - informuje Agencja Reutera. Samoloty producenta z Chicago zastąpią airbusy A350.
Wisłą popłyną kontenery. Ruszą z Portu Gdańsk
To pierwszy komercyjny rejs Wisłą. Towary z portu Gdańsk popłyną Wisłą. W ciągu czterech dni sześć czterdziestostopowych kontenerów pokona ponad trzysta kilometrów.
Na S19 jest sporo wyzwań. Multiconsult: Dla nadzoru kluczowy jest solidny wykonawca
Via Carpatia ma być kluczową trasą we wschodniej części Polski. – Korzyści dla mieszkańców regionu pojawią się szybko po wybudowaniu trasy, natomiast na korzyści wynikające z wybudowania całego korytarza europejskiego prawdopodobnie będziemy musieli trochę poczekać, jednakże jest to krok w bardzo dobrym kierunku – mówi Renata Mordak, członek zarządu, dyrektor Pionu Transportu w Multiconsult Polska. Firma pracuje przy kilku odcinkach powstającej S19, w tym przy fragmencie z tunelem.
Blokada Kanały Sueskego. Przyczyną był zły manewr kapitana statku
Przez ponad tydzień kontenerowiec Ever Given blokował Kanał Sueski. Po odblokowaniu szlaku na pokład statku weszli śledczy, aby zbadać przyczynę wypadku i ocenić szkody. Niedawno przedstawiciele Zarządu Kanału Sueskiego przekazali przyczynę utknięcia kontenerowca na mieliźnie. Miał to być nieodpowiedni manewr kapitana, który zbiegł się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
LOT wchodzi w turystykę. Prezes Enter Air: Linia tradycyjna nie zmieni się w czarter (Wywiad)
– Liniom tradycyjnym ciężko podporządkować się pod reżim nowego modelu biznesowego. Nigdy w historii nie udało się linii tradycyjnej zamienić w low-costa czy czarter. Takie próby były już we wszystkich krajach – mówi w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy Grzegorz Polaniecki, prezes czarterowego prywatnego przewoźnika Enter Air.
Przekop Mierzei: Wydobyto 17 kg bursztynu. Nie wiemy co się z nim stanie
Jak dotąd podczas prac na Mierzei Wiślanej wydobyto 17 kg bursztynu. Jak informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska jego dalsze wykorzystanie nie zostało jeszcze ustalone. Na początku inwestycji mówiono, że złoża bursztynu mogą pomóc w sfinansowaniu inwestycji a ich zasoby szacowano nawet na 6,9 ton, jednak szybko okazało się, że to nie będzie możliwe.
STRABAG: 5 mld przychodów w 2020 i pełny portfel na 2021
– W ostatnim czasie pozyskaliśmy kilka dużych kontraktów drogowych. Jesteśmy jednak świadomi, że niektóre sektory, w których działamy, w tym sektor prywatny, są mocnej dotknięte pandemią. Budownictwo zawsze odczuwa kryzys nieco później niż inne branże – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag.
LOT wchodzi w turystykę. Prezes Enter Air: Linia tradycyjna nie zmieni się w czarter (Wywiad)
– Liniom tradycyjnym ciężko podporządkować się pod reżim nowego modelu biznesowego. Nigdy w historii nie udało się linii tradycyjnej zamienić w low-costa czy czarter. Takie próby były już we wszystkich krajach – mówi w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy Grzegorz Polaniecki, prezes czarterowego prywatnego przewoźnika Enter Air.
USA: Biden przedstawia wielki plan wart 2 bln dolarów. Większość na infrastrukturę
Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki zaprezentował w tym tygodniu olbrzymi plan wydatków publicznych, które mają dostosować infrastrukturę do potrzeb współczesności, wesprzeć rozwój ekologicznych form transportu i poprawić standard życia Amerykanów. Spory nacisk położono w nim na kwestie społeczne, m.in. na zatrudnienie przy inwestycjach publicznych. Pakiet był jedną ze sztandarowych obietnic wyborczych Joe Bidena.
PLL LOT szukają wiceprezesów ds. operacyjnych i handlowych
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska wiceprezesa ds. handlowych i wiceprezesa ds. operacyjnych. Komunikaty pojawiły się 31 marca nie tylko na oficjalnej stronie narodowego przewoźnika znad Wisły, ale także Polskiej Grupy Lotniczej.
Eksperci: Zmiany w sektorze transportu muszą być gruntowne
Wyrównanie warunków konkurencji międzygałęziowej, poprawa jakości transportu publicznego (a w mniejszych miejscowościach – często wręcz jego odtworzenie) i zachęty dla pracodawców, by ci oferowali pracownikom ekologiczne środki transportu – to kluczowe zmiany potrzebne, by zacząć ograniczanie emisyjności transportu. Do takich wniosków doszli uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Fundację ProKolej.
Goeteborg: Pomożemy rozładować zatory w portach. Zapraszamy armatorów
Dysponujemy przepustowością wystarczającą do tego, by złagodzić zakłócenia związane z opóźnieniami w innych portach Europy, spowodowane zablokowaniem Kanału Sueskiego –zapewniają władze portu w Goeteborgu. Przygotowano już specjalną ofertę dla armatorów, mającą zachęcić ich do omijania zatorów i zawijania właśnie do największego portu Szwecji. Podejmowane kroki mają pozwolić zarówno na zapewnienie szybkiego transportu dla potrzeb Skandynawii, jak i na rozładowanie zatorów w innych portach.
Linię metra projektuj linijką
Porzućcie cyrkle i krzywiki – używajcie linijki! Właśnie tak się chce zawołać gdy widzi się proponowany przebieg III linii metra w Warszawie. Zerknijmy zatem za zagadnienie planowania metra z czysto logicznego i technicznego punktu widzenia.
Jak postępują prace na linii Poznań – Szczecin?
Centrum Unijnych Projektów Transportowych w przypadku magistrali E59, na odcinku od Poznania do Szczecina, wskazał na krytyczne ryzyko utraty unijnego dofinansowania. Zapytaliśmy PKP Polskie Linie Kolejowy o postęp prac na linii.
PAŻP gotowa zaszczepić wszystkich swoich pracowników
W ciągu kilku dni od rozpoczęcia przez PAŻP akcji szczepienia przeciwko COVID-19, w NZOZ PAŻP pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już prawie 100 pracowników Agencji. W kolejce czeka 950 osób, które zapisały się do akcji szczepień pracowniczych.
Potrzebny remont DW-843 koło Lublina. To część większego zadania
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na wykonanie remontu drogi wojewódzkiej nr 843. Przebudowa tej drogi stanowi część większego zadania dotyczącego remontów dróg wojewódzkich nr 814, 843, 855, 824 administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
„Dom z Serca” zapełni się na święta
Pani Magda z Wierzbicy pod Radomskiem wraz ze swoimi dziećmi święta spędzi w godnych warunkach. 16-osobowa rodzina jeszcze przed świętami mogła wprowadzić się do „domu z serca” – tak został nazwany projekt zrealizowany przez Budimex i parterów – przedsiębiorców, którzy w czasie pandemii zechcieli dostrzec także inne problemy.
Moskwa: Dwie nowe stacje metra na dużej linii obwodowej
W czwartek 1 kwietnia w Moskwie zostały otwarte stacje metra Narodnoje Opołczenie i Mniowniki na dużej linii obwodowej. Po ukończeniu linia Bolszaja Kolcewaja (BKL) będzie liczyć 70 km długości.
Lufthansa świętuje 50. rocznicę uruchomienia połączeń do Polski
W piątek (2 kwietnia), o godzinie 13:46 rejsowy samolot Lufthansy LH1348 wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie, czym przypieczętował 50. rocznicę pierwszego przelotu Lufthansy z Frankfurtu do Warszawy, który odbył się 2 kwietnia 1971 roku.
A2 do Białej Podlaskiej – dwie umowy podpisane, dwie można podpisywać
Przetarg na odcinek autostrady A2 między węzłem Siedlce Zachód a okolicami miejscowości Malinowiec uzyskał pozytywną opinię Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. To przepustka do zawarcia kontraktu. Jednocześnie oznacza to, że w rękach wykonawców znajdą się wszystkie odcinki A2 między Siedlcami a Białą Podlaską.
Jest umowa na dokumentację obwodnicy Sztumu
Kontrakt Biuro Projektowo-Konsultingowe zajmie się opracowaniem pełnej dokumentacji w raz z wariantowaniem przebiegów dla obwodnicy Sztumu. GDDKiA zawarła już umowę z wykonawcą.
Podlaskie. Tunel drogowy w Białymstoku zbytkiem
Tunel drogowy przy ulicy Hetmańskiej w Białymstoku został wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków.
MOP Kaszyce na A4 zamknięty. To tam doszło do dwóch wypadków
Do czasu opracowania i wdrożenia rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo nieczynny będzie MOP Kaszyce na autostradzie A4 w woj. podkarpackim. To miejsce, w którym w marcu doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków.
Redakcja i reklama w portalu
Skład redakcji i dane kontaktowe >
Regulamin
Serwisy partnerskie:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Railway Market
Rynek Lotniczy