Wątki
Następny wątek
Poprzedni wątek
Gdańskie lotnisko bije rekordy
Istnieje bardzo duża szansa na to, że 2014 rok będzie dla gdańskiego lotniska pierwszym w historii, kiedy uda się obsłużyć 3 miliony pasażerów. Są to jedynie prognozy, ale ze sporą szansą na ich realizację.
8 milionów pasażerów Ryanair na lotnisku Kraków-Balice
Dzisiaj przed godziną 10 został odprawiony 8 milionowy pasażer linii lotniczej Ryanair w Kraków Airport od 2005 roku.
Lublin: Więcej połączeń, mniej pasażerów. Jak to możliwe?
Mimo, iż z lotniska w Lublinie można w obecnym sezonie polecieć w więcej miejsc, niż to było jeszcze w marcu, liczba pasażerów spadła. Przedstawiciele portu tłumaczą, że to wina samolotów, które nie są tak pojemne jak te, które w ubiegłym roku zabierały pasażerów do Liverpoolu czy jeszcze w marcu do Dublina.
Polskie porty lotnicze a obsługa ruchu cargo
90 tys. ton cargo i poczty odprawiono w 2013 roku na polskich lotniskach – podaje serwis Pasazer.com. 70 proc. z nich obsłużyło Lotnisko Chopina, natomiast z portów regionalnych zdecydowanym liderem okazały się Pyrzowice.
Spada ruch czarterowy w Polsce
Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, polskie porty lotnicze obsłużyły w 2013 roku ponad 2,977 mln podróżnych w międzynarodowym ruchu czarterowym. To mniej o ponad 3,166 mln osób w porównaniu z rokiem 2012. Największą popularnością cieszyła się Grecja.
Lubelskie lotnisko atrakcyjne dla Ukraińców?
Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, nowy kierunek z Lublina do Frankfurtu jest hitem, a pierwszego dnia sprzedaży kupiono aż 300 biletów na to połączenie.
Poznań-Ławica: Idzie nowe?
Poznańskie lotnisko 2013 rok zakończyło sporym spadkiem liczby pasażerów. W 2014 roku ma być jednak inaczej – władze liczą nie tylko na większe zainteresowanie podróżnych, ale również nowe połączenia.
Polskie lotniska obsłużyły w 2013 roku 25 mln pasażerów
W 2013 roku polskie porty lotnicze obsłużyły blisko 25 mln podróżnych – wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. To o 2,2 proc. więcej niż w 2012 roku. Liderem było warszawskie Lotnisko Chopina, w które w ubiegłym roku pobiło swój rekord, przekraczając 10 mln pasażerów. Najwięcej pasażerów obsłużył Ryanair, następnie PLL LOT wraz z Eurolotem.
Styczeń w polskich portach lotniczych
Pierwszy miesiąc 2014 roku w polskich portach lotniczych jest odbiciem i potwierdzeniem sytuacji na rynku pasażerskim z całego ubiegłego roku. Największe spadki odnotowały porty w Łodzi i Poznaniu, które od wielu miesięcy borykają się z trudną sytuacją związaną ze zmniejszającą się liczbą połączeń i dużym odpływem pasażerów. Spory wzrost odnotował natomiast Lublin, ale również Kraków, Gdańsk czy Wrocław.
Polska: Latamy wciąż mało, ale ruch rośnie
Według wstępnych szacunków Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), w całym 2013 roku polskie lotniska obsłużyły prawie 25 milionów pasażerów. Dla porównania, na samym Heathrow, który jest największym lotniskiem w Europie, liczba pasażerów w ubiegłym roku przekroczyła 70 mln.
2013 rok nie był dobrym rokiem w polskich portach regionalnych
Polskie porty lotnicze obsłużyły w ubiegłym roku w sumie 25,2 mln pasażerów. To o 764 tys. więcej niż w 2012 roku. Skok wynosi 3,1 proc. Największy swój udział w obsłudze pasażerów miało oczywiście Lotnisko Chopina, które odnotowało spore wzrosty w 2013 roku.
Eurocontrol: Europejskie lotniska przekroczą niebawem swoje granice przepustowości
Według ekspertów z Eurocontrol i Europejskiego Centrum Monitoringu Przepustowości Lotnisk do 2035 roku popyt na loty będzie przekraczał możliwości portów lotniczych o 12 proc. W związku z tym unijne lotniska potrzebują pilnej rozbudowy i zwiększenia przepustowości.
Redakcja i reklama w portalu
Skład redakcji i dane kontaktowe >
Regulamin
Serwisy partnerskie:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Railway Market
Rynek Lotniczy